Arborcoat Stain 638 – drewno może spać spokojnie

0

Już najwyższa pora, aby zadbać o powierzchnie drewniane na działce. Lakierobejca nowej generacji Arborcoat Stain 638 marki Benjamin Moore zapewni skuteczną ochronę drewna, a zarazem podkreśli jego piękno i naturalny rysunek.

Lakierobejca – skuteczna renowacja drewna

Sezon działkowy rozkręcił się już na dobre. Pierwsze prace porządkowe zapaleni działkowcy mają dawno za sobą. Przyszedł najwyższy czas, aby zadbać o zewnętrzne elementy drewniane domu, altanki, werandy itp. Po długiej i intensywnej zimie z pewnością wymagają one odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji. Nie obejdzie się zapewne bez gruntownego szlifowania, czy niwelowania śladów po kornikach. Na koniec najlepiej sprawdzi się lakierobejca, bo po pierwsze chroni drewno, a po drugie zapewni estetyczny wygląd podkreślający jego naturalne piękno. Przy wyborze odpowiedniego produktu szczególną uwagę należy zwrócić na jego jakość i poziom ochrony, jaki gwarantuje drewnu, a także na wachlarz dostępnej kolorystyki.

Na rynku pojawiają się coraz nowocześniejsze technologicznie i skuteczne produkty do ochrony i dekoracji powierzchni drewnianych. Dobrym przykładem jest Arborcoat Stain 638 marki Benjamin Moore, lakierobejca nowej generacji bazująca na hybrydowym układzie spoiwa. Alkidowo-akrylowa formuła sprawia, że lakierobejca głęboko penetruje w strukturę drewna i gwarantuje mu pełną ochronę przed deszczem, wahaniami temperatur, czy działaniem mikroorganizmów. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości absorberów promieniowania UV, drewno zyskuje również wyjątkowe zabezpieczenie przed działaniem promieni słonecznych. Powłoka Arborcoat® Stain 638 jest bardzo odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne (zarysowanie, ścieranie).

Poza właściwościami stricte ochronnymi lakierobejca Arborcoat® Stain 638 wyróżnia się walorami dekoracyjnymi. Jest to produkt półtransparentny, który podkreśla naturalne piękno drewna. Arborcoat Stain 638 sprawi, że dalej będziemy się cieszyć oryginalnym rysunkiem drewna z jego słojami, sękami, a jednocześnie możemy zmienić kolorystykę odnawianych powierzchni. Lakierobejcę można zabarwić na bardzo wiele odcieni imitujących różne gatunki drewna. Produkt marki Benjamin Moore równomiernie barwi malowane podłoże i w efekcie uzyskujemy eleganckie, w pełni matowe wykończenie.

Lakierobejca Arborcoat Stain 638 przeznaczona jest do ochrony i dekoracji surowych podłoży drewnianych znajdujących się na zewnątrz budynków. Może być stosowana m.in. do ogrodzeń, płotów, konstrukcji, balustrad, mebli ogrodowych, altan, krokwi, belek, elewacyjnych okładzin drewnianych, werand i tarasów. Produkt szczególnie polecany jest do miękkich gatunków drewna (sosny, cedru). Na podłożach poziomych wymagane jest dodatkowe zabezpieczenie powierzchni wodorozcieńczalnym, akrylowym lakierem Arborcoat Stain 636. Arborcoat Stain 638 jest produktem wodorozcieńczalnym, barwionym w innowacyjnym systemie Gennex Platform, przy wykorzystaniu kolorantów, które nie zawierają szkodliwych lotnych związków organicznych (LZO).

  • Informacje o produkcie:
  • Wydajność: ok. 10 m2/l
  • Cena: od  76 zł brutto za 1 l (w tym 23% VAT).
  • Opakowanie: 0,95 l; 3,78 l