Gdzie warto kupować funta?

0
gdzie warto kupowac funta

Posiadasz nieco oszczędności i zastanawiasz się co z nimi począć? A może jesteś właścicielem małej firmy budowlanej i chcesz odłożyć na jej rozwój? I przychodzi Ci do głowy pewna myśl… Zainwestujesz w kupno funta (gbp)… I tutaj trapią Cię pytania… Gdzie warto kupować funty? Ile kosztuje funt? O tym wszystkim przeczytasz w naszym artykule. Zaparzamy herbatkę i zaczynamy. Trzy, dwa, jeden… i start.

Cena funta, a kantory stacjonarne

Jedną z możliwości zakupu funta są kantory stacjonarne, które cieszą się sporym zaufaniem. W centrum miasta czy w galerii handlowej bez problemu znajdziesz taką działalność. Możesz wstąpić w drodze z pracy czy przy okazji zakupów. Na tablicy z łatwością sprawdzisz aktualny kurs funta i na tej podstawie podejmiesz decyzję o ewentualnym kupnie. Jeśli się zdecydujesz, to pieniądze otrzymasz prosto do ręki, ale niekoniecznie po najlepszej cenie.

E-kantory – czy mają najkorzystniejszy kurs funta?

Alternatywą dla stacjonarnego kupna są internetowe kantory. Cieszą się coraz większym zainteresowaniem na rynku. Kupno online to zazwyczaj rozwiązanie korzystniejsze. E-kantory są tańsze niż stacjonarne, a do tego zapewniają większą wygodę. Nie musisz nigdzie wychodzić, siedzisz przed komputerem, kilka kliknięć i jesteś posiadaczem funta brytyjskiego. Ponadto możesz skorzystać z porównywarki kantorów online. Z nią w łatwy sposób zestawisz interesujące Cię oferty i wybierzesz najoptymalniejszą, biorąc bod uwagę aktualny kurs funta czy koszt przelewu.

Jaka jest cena funta w Walutomat.pl – pewniak na polskim rynku?

Walutomat.pl stanowi jedną z największych platform do wymiany walut w Polsce. Usługi płatnicze świadczy na podstawie licencji wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego. Platforma ta umożliwia wymianę waluty pomiędzy jej użytkownikami, jednocześnie umożliwiając ustalanie kursu. Waluty np. funt brytyjski kupisz bez problemu, bez wychodzenia z domu i po indywidualnie ustalonej cenie kupna. Wysoki poziom bezpieczeństwa przeprowadzanej transakcji zapewnia trójstopniowy system weryfikacji.

Dlaczego warto wybrać tę platformę? Otóż gwarantuje ona łatwą, szybką i przejrzystą transakcję, najlepsze kursy funta oraz możliwość ustalenia własnego kursu kupna. Z Walutomat.pl można korzystać w każdy dzień tygodnia przez 24 godziny. Ponadto serwis cechuje prostota obsługi.

Jesteś zainteresowany kupnem funta brytyjskiego? Polecamy zajrzeć tutaj: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/gbp-pln/.