Jak wybierać projekty domów? Na co zwracać uwagę?

tanie projekty domów

Wybór projektu, według którego ma zostać stworzony nasz wymarzony dom nie jest prosty. Warto dowiedzieć się, jak najskuteczniej wybrać najlepszy projekt i na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Dlaczego warto kupić gotowy projekt domu?

Przede wszystkim główną zaletą gotowego projektu jest szybkość. Jeśli zdecydujemy się kupić gotowy projekt, nie będziemy musieli czekać aż architekt według wspólnych ustaleń stworzy taki projekt, a jak wiadomo może to dość długo trwać. W przypadku gotowych projektów domów pozostaje jedynie kwestia tego, który nam się spodoba. O wiele przyjemniej jest oglądać gotowe projekty domów i wybrać ten, który nam najlepiej odpowiada, niż przez wiele spotkań omawiać szczegóły z architektem, który dopiero taki projekt stworzy. Jak również, należy pamiętać, że będzie to jeden projekt domu, a w przypadku gotowych projektów mamy spory wybór. Ważną kwestią jest także cena. Gotowe projekty domów są często dużo tańsze, niż projekty zamówione u architekta. Osoba, która projektuje domy musi włożyć nieco więcej pracy w taki projekt, ponieważ na bieżącą tworzy projekt przy ustaleniach zleceniodawców. Jak wiadomo, również niektórzy mogą zmienić swoje upodobania i projekt trzeba przerabiać. Tak więc gotowe projekty domów są bardzo korzystne pod względem wyboru i ceny.

gotowy projekt domu

Czy istnieją projekty tanich domów?

Oczywiście, że tak. Jak wiadomo dom można zbudować na przeróżne sposoby. Zazwyczaj różni się to naszym upodobaniem, lecz bardzo dużą rolę odgrywa tutaj cena budowy domu. Najważniejsze są materiały, które mogą być z niższej półki lub tej wyższej. Tanie domy, a więc takie, które zostały zbudowane z tych tańszych materiałów są przede wszystkim mniejsze, aczkolwiek to nie oznacza, że projekty tanich domów dotyczą tylko małych domków, w których nie pomieści się duża rodzina. Projekty tanich domów także obejmują domy średniej wielkości, jednakże najważniejsze aby zwrócić uwagę na materiał, z którego miałyby być wykonane. Pod hasłem ‘’projekty tanich domów’’ kryją się zazwyczaj domy do 150m², a więc jest to już metraż, dzięki któremu możemy wybrać ciekawy i niebanalny projekt domów. Gotowe projekty wcale nie oznaczają projektów dużych domów, czy willi. Z pewnością każdy może odnaleźć coś dla siebie.

projekty tanich domów

Projekty domów parterowych – czym się wyróżniają?

Domy parterowe charakteryzują się przede wszystkim tym, że nie posiadają schodów. Dzięki temu uzyskujemy dom jednopoziomowy. Jest to niezwykle wygodne dla osób, które nie mogą chodzić po schodach. Taki dom parterowy również przybliża nas do natury. Jeśli mamy zadbany i duży ogród z każdego pokoju możemy mieć na niego wgląd, a nawet wyjście. W domu parterowym dzięki temu, że wszystkie pokoje są blisko siebie, wszędzie łatwo możemy się przemieścić, a także daje to poczucie bliskości z rodziną. W domu parterowym łatwo możemy uzyskać dużą przestrzeń dzięki temu, że nie zamontujemy drzwi. Dużą zaletą domu parterowego jest to, że możemy go zmieniać w zależności od potrzeb. Dzięki temu, że w każdej chwili możemy dobudować piętra, poddasze, czy garaż. Dom parterowy wyróżnia się przede wszystkim wygodą. O wiele łatwiej jest się poruszać po jednym poziomie, niż przemieszczać się pomiędzy piętrami.

Projekty domów parterowych

Projekty domów piętrowych z poddaszem

Poddasze daje niesamowitą możliwość stworzenia dodatkowego pomieszczenia. – Bardzo często osoby, które poszukują projektu domu piętrowego, wybierają te które mają w projekcie uwzględnione poddasze – tłumaczy nam ekspert z portalu pracownia-projekty.dom.pl. – Z poddasza możemy stworzyć pomieszczenie jakie tylko chcemy. Może nam ono służyć jako strych, a więc pomieszczenie do przechowywania rzeczy, które nie zmieszczą się w domu lub będą po prostu nieestetycznie wyglądać – dodaje. Poddasze można także zaaranżować na pokój do wypoczynku. Jest to świetne rozwiązanie, które pozwoli na odrobinę prywatności i wypoczynku. Poddasze to przede wszystkim dodatkowy metraż, którego każdy potrzebuje. Poddasze, jak sama nazwa wskazuje znajduje się pod dachem, a więc ma również swój wyjątkowy, niepowtarzalny klimat.