Mniej pyłu w miejscu pracy? – poznaj nowoczesne rozwiązania Festool

0
waz ssacy Festool

Mniej pyłu w miejscu pracy? Z nowatorskim rozwiązaniem Festool to jeszcze prostsze. Wyróżnia je zdalne sterowanie, akumulatory Bluetooth, wygodniejszy wąż ssący oraz odkurzacz mobilny. Warto już teraz dołączyć do „Kampanii bezpyłowej” marki Festool i wprowadzić rozwiązania minimalizujące zanieczyszczenia w Twoim miejscu pracy.

Czym charakteryzuje się nowe rozwiązanie?

Asortyment akumulatorów Festool został poszerzony o dwa modele (o pojemności 5,2 i 6,2 Ah) wykorzystujące technologię Bluetooth. Docenią to z pewnością użytkownicy narzędzi akumulatorowych z odsysaniem.

Z kolei ofertę odkurzaczy wzbogacono o wąż ssący, dzięki któremu praca idzie gładko – w dosłownym tego słowa znaczeniu. Zapewnia on płynne odsysanie i eliminuje uciążliwe zahaczanie się węża.

Kolejne nowości to odświeżone odkurzacze CT 26, 36 i 48. Profesjonaliści z pewnością docenią ich praktyczne funkcje – zoptymalizowane połączenia SYS-Dock i T-LOC, a także zwijanie przewodu, co umożliwia wygodne łączenie Systainera z odkurzaczem.

 Festool Dustfree Bluetooth

Najpierw należy dołączyć nowy moduł Bluetooth do wolnego gniazda odkurzaczy Cleantec CT 26, 36 i 48. Wykona to wykwalifikowany elektryk. Za pomocą pilota (po prawej) odkurzacz można łatwo włączyć i wyłączyć.

„Moduł Bluetooth to kolejne rozwiązanie poprawiające ergonomię i komfort pracy. Możemy zdalnie włączać i wyłączać odkurzacz bez odchodzenia od stanowiska“ – wyjaśnia Sławomir Trojan, trener w Festool Polska. „Dodatkowo akumulatory wykorzystujące tę technologię sprawiają, że możemy się pozbyć kabla zasilającego łączącego odkurzacz z narzędziem. Akumulatory należy oczywiście skonfigurować z odkurzaczem, by przy włączeniu lub wyłączeniu narzędzia akumulatorowego odkurzacz reagował automatycznie. Jeżeli równocześnie wykorzystamy wąż ssący, zminimalizujemy stężenie pyłu, sprawiając, że praca będzie jeszcze łatwiejsza i bezpieczniejsza“ – podsumowuje Sławomir Trojan.

Jak się pozbyć pyłu i nieporęcznego przewodu?
s ctfaceliftblepackage 000000 wh 01a

Odświeżone odkurzacze CT 26, 36 i 48 są wyposażone w praktyczne funkcje – zoptymalizowane połączenia SYS-Dock i T-LOC, a także zwijanie kabla, co umożliwia wygodne łączenie Systainera z odkurzaczem.

Nic prostszego, mamy na to dwa sposoby:

1. Włączanie i wyłączanie odkurzacza za pomocą pilota.

Po podłączeniu przez wykwalifikowanego elektryka modułu Bluetooth do wolnego gniazda odkurzacza Cleantec CT 26, 36 lub 48 urządzenia te można włączać i wyłączać za pomocą pilota (dostarczanego w wypadku zamówienia zestawu) umieszczonego bezpośrednio przy wężu ssącym. Pilot przymocowuje się za pomocą dwóch taśm, pasujących do węży ssących D27 i D36. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli trzeba posprzątać między kolejnymi etapami pracy.

2. Automatyczne załączanie odkurzacza wraz z urządzeniem akumulatorowym.

Jeszcze praktyczniejsze jest połączenie akumulatorów Bluetooth Festool (BP 18 Li 5,2 ASI i BP 18 Li 6,2 ASI) z modułem Bluetooth odkurzacza. W takim wypadku równocześnie włączamy i wyłączamy narzędzie akumulatorowe oraz odkurzacz.

3. Akumulatory Bluetooth o pojemności 5,2 i 6,2 Ah charakteryzują się najwyższą wytrzymałością i optymalnym uwalnianiem mocy. Przy użyciu szybkiej ładowarki Airstream SCA 8 z mechanizmem aktywnego chłodzenia ładowanie przebiega szybko i efektywnie. Zintegrowany z akumulatorem wyświetlacz LED informuje o poziomie naładowania.

Festool Dustfree Bluetooth

Odświeżone odkurzacze CT 26, 36 i 48 są wyposażone w praktyczne funkcje – zoptymalizowane połączenia SYS-Dock i T-LOC, a także zwijanie kabla, co umożliwia wygodne łączenie Systainera z odkurzaczem.

Ponadto proponowana przez Festool usługa Service all inclusive gwarantuje 36-miesięczną ochronę przed kosztami napraw, łącznie z częściami zamiennymi. Dotyczy to nie tylko wszystkich narzędzi, ale również akumulatorów oraz ładowarek.

Jak jeszcze bardziej ułatwić sobie pracę?

Oprócz udogodnień związanych z wykorzystaniem technologii Bluetooth, niezwykle ważne są takie elementy jak odpowiedni wąż i mobilny odkurzacz.

s d2732x35as 500677 a 08a

Odświeżone odkurzacze CT 26, 36 i 48 są wyposażone w praktyczne funkcje – zoptymalizowane połączenia SYS-Dock i T-LOC, a także zwijanie kabla, co umożliwia wygodne łączenie Systainera z odkurzaczem.

Wąż ssący do odkurzaczy przemysłowych z mufą Cleantec

  • Gładka powłoka sprawiająca, że wąż przesuwa się po powierzchni płynnie i bez zahaczania.
  • Zwiększona wytrzymałość i wydajność odsysania ze względu na stożkowy kształt: rozszerza się od 27 mm do 32 mm.
  • Wykorzystanie mufy Cleantec umożliwiającej stabilniejsze mocowanie na narzędziu. Dzięki zamkowi bagnetowemu wąż ssący można niezawodnie i szybko przyłączać oraz odłączać od elektronarzędzia.

Uwaga praktyczna: początkowe i końcowe elementy dwóch węży ssących można błyskawicznie połączyć. Do węża ssącego można łatwo dołączyć moduł zdalnego sterowania Bluetooth. Efekt: maksymalna elastyczność podczas pracy.

Przemysłowe odkurzacze mobilne – nowa generacja

Nowa generacja odkurzaczy mobilnych CT 26, 36 i 48 usprawnia i zwiększa wydajność odsysania. Ponadto urządzenia te wyposażono w Sys-Dock i T-LOC do stabilnego łączenia z Systainerami, Sortainerami i SYS-ToolBox.

Nowy mechanizm umożliwia szybkie i porządne zwinięcie kabla. Kabel można też odłączyć bez konieczności uciążliwego rozwijania.

Praca bez pyłu nigdy jeszcze nie była tak wydajna i prosta. Wszystkie nowości dostępne będą od stycznia 2018 r. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.festool.pl