Panasonic rozszerzył ofertę zasobników c.w.u. Aquarea

0

Do oferty zasobników c.w.u. współpracujących z pompami ciepła powietrze-woda Aquera dołączyły wysokowydajne zasobniki pojemności od 185 l do 300 l. Nowa linia zasobników to urządzenia ze stali niedzewnej lub emaliowane, a także modele wysokowydajne lub z dwiema wężownicami, które mogą być wykorzystane we współpracy w energooszczędnymi systemami Aquarea High Performance lub instalacją solarną.

Pompa ciepła – nowe modele

Oferta zasobników marki Panasonic to w sumie osiem nowych modeli. Jak zapewnia producent, jego zasobniki mają dobrą izolację, która jest zgodna z normą EN12897. Urządzenia mają także dużą powierzchnię wymiany ciepła – do 6,1 m², co przekłada się na wysoką efektywność pracy zasobnika i skraca czas potrzebny do podgrzania wody.

Zasobniki Aquera wyposażone są także w czujnik temperatury, zawór 3-drożny oraz grzałkę wspomagającą o mocy do 3kW. Urządzenie posiada dwie wtyczki i białą obudowę pokrytą izolacją z poliuretanu. Wyposażone jest również w automatyczny zawór odpowietrzający (AAV).

Oferta zasobników Aquarea uzupełniona została o 50-litrowy zbiornik buforowy umożliwiający zwiększenie objętości wody w instalacji oraz gromadzenie jej zapasów. Dzięki niemu cykl pracy pompy wydłuża się i nie musi ona się tak często włączać. Przekłada się to na mniejsze zużycie prądu oraz wyższą efektywność jednostki.