Pilarka do materiałów izolacyjnych – nowość od Festool

0
pilarka festool

Precyzyjna, szybka, lekka i jednocześnie wielozadaniowa – akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240. Od maja 2018 r. w sprzedaży u Autoryzowanych Dystrybutorów Festool.

Opracowane przez Festool urządzenie z akumulatorem 18V gwarantuje szybkie i dokładne wykonanie różnych zadań. Nowa pilarka nadaje się do cięcia materiałów o różnych grubościach: Opracowane przez Festool urządzenie z akumulatorem 18V gwarantuje szybkie i dokładne wykonanie różnych zadań. Nowa pilarka nadaje się do cięcia materiałów o różnych grubościach:

– elastycznych materiałów izolacyjnych (włókna mineralne i naturalne),
– płyt poliuretanowych (PUR/PIR),
– płyt polistyrenowych (EPS/XPS),
– twardych włókien mineralnych (włókna drzewne i konopne).

Ponadto połączenie unikatowych zespołów tnących, mocnego silnika EC-TEC, wydajnych akumulatorów, ergonomicznej konstrukcji oraz niewielkiej wagi, znacząco zwiększają wytrzymałość pilarki i, co równie istotne, komfort pracy.

Festool ISC240

Nasza akumulatorowa pilarka to system do obróbki materiałów izolacyjnych, jakiego do tej pory nie było – mówi Sławomir Trojan, trener Festool Polska.

Innowacyjne korzyści?

W wypadku wełny szklanej i mineralnej używa się głównie standardowego noża do materiałów izolacyjnych. Jednak wraz ze wzrostem grubości materiału jego wydajność i precyzja (zwłaszcza gdy ważne jest zachowanie kąta) maleją. Dlatego fachowcy sięgają po coraz droższe i nieelastyczne urządzenia. Są one ciężkie i duże, a więc mało praktyczne. Te same wady mają powszechnie stosowane narzędzia do obróbki elastycznych materiałów izolacyjnych z włókien naturalnych, jak np. elektryczne piły szablaste typu lisi ogon.

Festool ISC240

Powyższych ograniczeń pozbawiona jest natomiast akumulatorowa pilarka Festool ISC 240. Wyróżnia ją zasilanie akumulatorowe, które pozwala na cięcie w miejscach bez dostępu do zasilania sieciowego (np. na budowie) i równocześnie gwarantuje pracownikom swobodę ruchu (na dachu, na rusztowaniu, na podłożu). Poza tym niewielka waga narzędzia, gumowane powierzchnie, a także doskonale wyważona konstrukcja zapewniają maksymalny komfort pracy nawet podczas obsługi jedną ręką.

Pilarka doskonale się sprawdza, nawet jeśli mamy do czynienia Pilarka doskonale się sprawdza, nawet jeśli mamy do czynienia z trudnymi do cięcia elastycznymi materiałami izolacyjnymi z włókien naturalnych, jak miękkie włókna drzewne lub konopne. Dzięki niej obróbka jest szybsza, co z kolei sprawia, że materiały te stają się bardziej interesujące dla rzemieślników i klientów – tłumaczy Sławomir Trojan. 

Podsumowując nowa pilarka Festool jest wygodna i lekka, a także szybka i precyzyjna.

Wszechstronność pilarki

O wyjątkowości nowej pilarki decyduje jej wszechstronność. Brzeszczot o szlifie falistym jest idealny do cięcia elastycznych materiałów izolacyjnych, jak wełna mineralna i włókna naturalne. Z kolei patentem na płyty z poliuretanu i polistyrenu oraz twardą wełnę mineralną jest brzeszczot z zębem rozwartym (i oczywiście skorzystanie ze stołu przystawkowego). System szybkiej wymiany umożliwia rzemieślnikowi wygodną zmianę ostrza w zależności od rodzaju i grubości materiału. Oba brzeszczoty będą dostępne w dwóch wersjach: 240 i 350 mm głębokości cięcia.

Festool ISC240

Co ważne faliste ostrze minimalizuje pylenie podczas obróbki. Za pomocą adaptera do odsysania do narzędzia można podłączyć odkurzacz mobilny. Ma to szczególnie znaczenie, jeśli tniemy ostrzem z zębem rozwartym, kiedy to powstaje dużo wiórów – zwraca uwagę Sławomir Trojan.

Poza tym w razie potrzeby za pomocą pilarki, szyny prowadzącej i przykładnicy kątowej bardzo szybko można przygotować półstacjonarne miejsce pracy do wykonywania bardzo precyzyjnych zadań.

Wydajność ISC

Znajdujące się już na rynku pilarki mieczowe Univers SSU 200 i IS 330 od Festool są przeznaczone do twardych materiałów izolacyjnych z włókien drzewnych oraz płyt z poliuretanu i polistyrenu. Precyzyjne cięcia oraz cięcia pod kątem do 60° umożliwia wpust prowadzący w stole z odlewanego pod ciśnieniem aluminium w połączeniu z szyną prowadzącą.

Z kolei nowa akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 to doskonałe uzupełnienie asortymentu Festool. Umożliwia obróbkę elastycznych materiałów z włókien mineralnych oraz naturalnych (głębokość cięcia do 350 mm) i jest wyposażona w akumulatory. Sprawdzi się idealnie podczas:

  • izolacji ścian zewnętrznych i wewnętrznych w drewnianych ramach oraz konstrukcjach nośnych,
  • izolacji dachu pod i między krokwiami przy użyciu wełny mineralnej i włókien naturalnych,
  • izolacji poddasza,
  • izolacji dachu płaskiego przy użyciu PUR i wełny kamiennej,
  • nakładania izolacji z PUR na krokwie,
  • izolacji elewacji przy użyciu wełny mineralnej i szklanej.

Service all inclusive

Akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 jest oferowana z pakietem Service all-inclusive, obejmującym:

  • 36 miesięcy bezpłatnych napraw,
  • 36 miesięcy ochrony na wypadek kradzieży,
  • 10 lat gwarancji dostępności części zamienne,
  • 15-dniową gwarancję zadowolenia lub zwrot pieniędzy.

Dotyczy to narzędzia, akumulatorów oraz ładowarki. Dalsze informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej www.festool.pl/serwis

Akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 Festool jest dostępna na rynku od maja 2018 r. Więcej informacji na Akumulatorowa-pilarka-do-materiałów-izolacyjnych