Pompy ciepła WWK electronic typu powietrze-woda

0

Firma STIEBEL ELTRON wprowadziła na rynek nowoczesne pompy ciepła powietrze-woda. Trzy nowe pompy ciepła: WWK 221 electronic, WWK 301 electronic oraz WWK 301 electronic SOL to idealne rozwiązania dla wszystkich, którzy starają się redukować zużycie energii oraz cenią komfort użytkowania.

Trzy nowe pompy ciepła bazują na tej samej konstrukcji, różnią się jednak między sobą pojemnością oraz możliwością podpięcia dodatkowego wyposażenia.

Pompa ciepła – jaki model wybrać ?

Zasobnik pompy 221 electronic firmy STIEBEL ELTRON ma pojemność 200 litrów, WWK 301 STIEBEL ELTRON electronic mieści 300 litrów, a WWK 301 electronic SOL oprócz 300 litrów pojemności posiada wężownicę do podłączenia dodatkowego źródła ciepła, np. kotła gazowego, olejowego stałopalnego. Dzięki unikalnej konstrukcji technicznej te nowoczesne pompy ciepła firmy STIEBEL ELTRON są jedynym tego typu rozwiązaniem dostępnym na rynku.

Pompa ciepła WWK 221 electronic – przeznaczona jest do jest do zaopatrywania w ciepłą wodę użytkową kilku punktów poboru. Ta nowość doskonale sprawdzi się w różnego rodzaju budynkach mieszkalnych.

Pompa WWK 221 electronic marki STIEBEL ELTRON służy do automatycznego podgrzewu wody użytkowej przy wykorzystaniu energii zawartej w powietrzu wewnętrznym, dlatego sprzęt doskonale sprawdzi się między innymi w pralni, suszarni i pomieszczeniach technicznych. Pompa może również korzystać z energii powietrza zewnętrznego w zakresie -5°C do +35°C, a ponieważ zasoby powietrza są niewyczerpalne, urządzenie zawsze będzie miało dostęp do odnawialnych źródeł energii. Istotny jest fakt, że temperatura ciepłej wody użytkowej może być regulowana bezstopniowo w zakresie od 20 do 65°C.

Zasobnik ciepłej wody wykonany jest ze stali i pokryty od wewnątrz specjalną emalią oraz dodatkowo zabezpieczony całkowicie bezobsługową, tytanową anodą ochronną.

Obsługa urządzenia nie jest skomplikowana, ponieważ sprzęt wyposażony jest w idealnie dobrane elementy regulujące i zabezpieczające, co pozwala na w pełni automatyczną i bezpieczną eksploatację urządzenia. Dzięki elektronicznemu regulatorowi z wyświetlaczem LCD, który zamontowany jest z przodu pompy, z łatwością można zmienić oraz odczytać parametry pracy. Dodatkowo, dzięki zintegrowanemu czujnikowi całkującemu, wyświetlana jest informacja o aktualnie dostępnej objętości zmieszanej wody o temperaturze 40°C. Niewątpliwą zaletą produktu jest możliwość dogrzania wody w razie potrzeby, gdyż pompa posiada dodatkową grzałkę elektryczną o mocy 1,5 kW.

Pompa ciepła WWK 301 electronic – to urządzenie wyróżnia większy zbiornik, mieszczacy 300 litrów wody. Ze względu na większy zasobnik urządzenie może  się lepiej sprawdzić w większych budynkach mieszkalnych niż w domach jednorodzinnych.

Pompa ciepła WWK 301 electronic SOL – oprócz większego, 300-litrowego zbiornika, wyposażona jest w wężownicę do podłączenia kolektorów słonecznych, z końcówką SOL. Dzięki temu pompa przystosowana jest do współpracy z kolektorem lub kotłem.

Pompy firmy STIEBEL ELTRON mają możliwość podłączenia kanałów powietrza z boku lub/i z góry urządzania, więc samodzielnie można zdecydować jak nam będzie wygodniej podłączyć aparaturę. Atutem pomp jest także wentylator, który może osiągnąć nawet 40 m długości kanałów powietrznych.