Podłogi, schody

Ogród, taras i salon – w jaki sposób spójnie zaaranżować te przestrzenie?

Otwarta aranżacja salonu, kuchni i jadalni wpisała się już na dobre do wielu projektów nowoczesnych domów. Projektanci idą jednak o krok dalej i do połączeń tych pomieszczeń dodają jeszcze taras. To zarówno świetny sposób na powiększenie optyczne powiększenie przestrzeni, jak i zyskanie metrażu na spędzanie czasu na przykład z rodziną i przyjaciółmi.

Kluczem do aranżacyjnego sukcesu połączenia wszystkich tych pomieszczeń jest wybór odpowiedniej nawierzchni. Ta powinna się dobrze sprawdzić zarówno we wnętrzu, jak i poza nim. Oddzielone jeszcze niedawno strefy będą się wzajemnie przenikać także za pomocą spójności aranżacyjnej. To tak, jak w przypadku np. łazienki – od kilku sezonów przestała być jedynie salonem kąpielowym. Teraz do jej anturażu wkracza design, który gości też na przykład w pokoju dziennym. Pomieszczenia w domu stają się więc integralną częścią, każde z nich jest niejako jego wizytówką.

Płytki tarasowe – zwróć na nie uwagę

Funkcjonalność przede wszystkim – to złota zasada, która powinna przyświecać każdemu, który chce wybrać dobrej klasy płytki. Te które pojawią się zarówno w salonie, jak i na tarasie powinny nie tylko spełniać nasze wymogi pod względem designu, ale także, a może przede wszystkim – posiadać dobre parametry techniczne.

Bardzo ważne jest więc to, aby płytki do salonu czy tarasu były odporne na ścieranie, ponieważ przechodząc między tymi pomieszczeniami, możemy nanosić piasek, który porysowałby zbyt delikatne kafle. Stawiajmy więc na co najmniej III klasę ścieralności. Kolejna kwestia – antypoślizgowość. Warto jest wybrać modele oznaczone symbolem R10 lub wyższym. Nie możemy również zapomnieć o tym, aby sprawdzić czy płytki, na które się zdecydowaliśmy są mrozoodporne. Pamiętajmy, że pogoda bywa kapryśna, a nasza nawierzchnia musi przetrwać zarówno upalne lipcowe dni, jak i mroźne grudniowe wieczory.

fot.mat. prasowe

Wcześniejsze artykuły

3 sposoby na aranżację poddasza

Kreatywne wykorzystanie przestrzeni może całkowicie odmienić wszystkie domowe wnętrza – sprawdza się to zwłaszcza w przypadku poddasza. Pomieszczenie to może…

29 kwietnia 2024

Utylizacja odpadów budowlanych. Co mówią o niej przepisy?

Pozostałości po remoncie lub budowie są odpadami, które wymagają zastosowania określonych metod utylizacji. Co więcej, prawo rozróżnia obowiązki osób prywatnych…

24 kwietnia 2024

Drzwi przesuwne – kiedy warto je wybrać?

Otwierane na zewnątrz czy do środka? Ten dylemat ma chyba każda osoba planująca zakup drzwi do pokojów. Nad kierunkiem ich…

15 kwietnia 2024

Komin gotowy czy murowany? Zalety i wady obu rozwiązań

Dawniej każdy komin był konstrukcją wznoszoną z cegieł. Dzięki rozwojowi techniki budowlanej pojawiła się jednak alternatywa w postaci modeli z…

10 kwietnia 2024

Kominek w salonie – wnętrze w klasycznym stylu

Klasyczny kominek w salonie łączy funkcjonalność z estetyką – tworzy serce domu pełne ciepła i uroku. To prawdziwe centrum życia…

3 kwietnia 2024

Jak wyglądają formalności przy adaptacji poddasza?

Nieużywane poddasze to powierzchnia, która często niepotrzebnie się marnuje. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zagospodarowanie pustej przestrzeni…

1 kwietnia 2024