Kategorie: Dach i rynny

Ozdoby dachowe

Często podczas budowy domu, zapominamy o wykończeniach. Pośpiech podczas prac nie pozwala skupić nam się na detalach, których dobór przekładamy na późniejszy czas. To jednak detale tworzą atmosferę domu i nadają mu wyjątkowy, odróżniający charakter, warto więc o nich pamiętać.

Dach może być twórczy

Ozdoby dachowe nadaje dachowi niepowtarzalny charakter. Ekspert firmy Dekarze.pl, podkreśla, że dachy wcale nie muszą być nudne. Ich funkcjonalność, według eksperta, może iść w parze z przyjemnym wykończeniem. Montaż takiego dodatku również nie wpływa inwazyjnie na konstrukcje, a w dodatku jest łatwy i szybki. Dlaczego więc nie spróbować?

Mała rzecz a cieszy

Ozdoby dachowe choć są niewielkich rozmiarów, stwarzają niepowtarzalny efekt i są widoczne z daleka. Ich niewielki rozmiar przyciąga uwagę, ze względu na swoje dachowe, wysokie położenie. Dach jak wiemy, jest najbardziej widocznym elementem domu, dzięki temu, że nie jest przysłaniany przez żadne inne elementy konstrukcji.

Wielkość ozdoby dachowej wacha się między kilkoma centymetrami, a kilkoma metrami. Najmniejsze, takie jak wodo rzygacze, mają zaledwie 12 cm długości. Najdłuższe, natomiast, szpice mogą osiągać długość do 2 metrów. Każde ze wzorów można oczywiście nabyć w różnych rozmiarach, tak by odpowiednio wpasowały się w dachową kompozycję.

Do wyboru do koloru

Obecnie producenci ozdób dachowym prześcigają się w wymyślności kształtów i wzorów, które możemy wybrać, potwierdza ekspert Dekarze.pl W ofercie znajdziemy między innymi:

  • chorągiewki
  • kominiarzya
  • ptaki
  • szpice
  • wimple
  • wodorzygacze

Wykonanie z cynkowego, miedzianego materiału gwarantuje natomiast trwałość ozdoby. Użycie takiego materiału jest jednak niezbędne, by ozdoby służyły nam na długie lata, a nawet dziesięciolecia.

Ozdoby artystyczne

Bardziej wymagający właściciele domów mogą wybierać wśród szerokiej gamy ozdób ręcznie robionych. Rękodzieła artystyczne są co prawda, sporo droższe, ale wynagradzają to swoim bardzo kunsztownym charakterem i niezwykle precyzyjnym wykończeniem. Jest to na pewno dobry wybór, dla wszystkich, którzy cenią sobie dbałość o szczegóły.

Wcześniejsze artykuły

3 sposoby na aranżację poddasza

Kreatywne wykorzystanie przestrzeni może całkowicie odmienić wszystkie domowe wnętrza – sprawdza się to zwłaszcza w przypadku poddasza. Pomieszczenie to może…

29 kwietnia 2024

Utylizacja odpadów budowlanych. Co mówią o niej przepisy?

Pozostałości po remoncie lub budowie są odpadami, które wymagają zastosowania określonych metod utylizacji. Co więcej, prawo rozróżnia obowiązki osób prywatnych…

24 kwietnia 2024

Drzwi przesuwne – kiedy warto je wybrać?

Otwierane na zewnątrz czy do środka? Ten dylemat ma chyba każda osoba planująca zakup drzwi do pokojów. Nad kierunkiem ich…

15 kwietnia 2024

Komin gotowy czy murowany? Zalety i wady obu rozwiązań

Dawniej każdy komin był konstrukcją wznoszoną z cegieł. Dzięki rozwojowi techniki budowlanej pojawiła się jednak alternatywa w postaci modeli z…

10 kwietnia 2024

Kominek w salonie – wnętrze w klasycznym stylu

Klasyczny kominek w salonie łączy funkcjonalność z estetyką – tworzy serce domu pełne ciepła i uroku. To prawdziwe centrum życia…

3 kwietnia 2024

Jak wyglądają formalności przy adaptacji poddasza?

Nieużywane poddasze to powierzchnia, która często niepotrzebnie się marnuje. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zagospodarowanie pustej przestrzeni…

1 kwietnia 2024