Kategorie: Podłogi i schody

Jak skutecznie zabezpieczyć podłogę intensywnie użytkowaną

Drewnianym podłogom najbardziej szkodzą piasek, wilgoć i wzmożony ruch. Powierzchniom z drewna najbardziej szkodzą piasek, wilgoć i wzmożony ruch. Aby zapobiec przedwczesnemu zużyciu się podłogi należy ją odpowiednio zabezpieczyć środkiem o wyjątkowych właściwościach i funkcji. Radzimy jak chronić klepki, mozaikę i deski położone w domowym przedpokoju i w ciągach komunikacyjnych obiektów użyteczności publicznej.

Rynek oferuje wiele rozwiązań do ochrony i dekoracji posadzek z drewna, ale wciąż najpopularniejszym sposobem zabezpieczania powierzchni wewnątrz jest lakierowanie. Aby środek spełniał pokładane w nim nadzieje, zabezpieczał przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i chemicznymi, powinien zostać odpowiednio dobrany do specyfiki pomieszczenia oraz umiejętnie położony. Dzięki temu unikniemy problemów i nie będziemy musieli przeprowadzać renowacji tak szybko jak po wykorzystaniu produktu niewiadomego pochodzenia i źle dopasowanego.

Aby podłoga drewniana zachowała trwałość i estetykę posadzkę zabezpieczyć należy lakierem podkładowym i finalnym – poliuretanowym. Wspomniane lakiery do podłóg drewnianych cechuje bardzo duża odporność na ścieranie, a jednocześnie elastyczność. Produkty te polecane są do wyjątkowo intensywnie używanych podłóg ponieważ tworzą twardą powłokę i zabezpieczają przed wszelkimi obciążeniami.

Polakierowana podłoga wymaga odpowiedniej dbałości, to znaczy regularnej konserwacji i pielęgnacji. W celu zadbania o świetność zabezpieczonej powierzchni należy ją oczyszczać na sucho i mokro. Odkurzając i przecierając podłogę mopem z miękką końcówką przeznaczoną do zbierania kurzu usuniemy z niej ziarna piasku i drobne zanieczyszczenia. Natomiast dzięki myciu podłogi wodą z dodatkiem dedykowanego preparatu.

Wcześniejsze artykuły

Utylizacja odpadów budowlanych. Co mówią o niej przepisy?

Pozostałości po remoncie lub budowie są odpadami, które wymagają zastosowania określonych metod utylizacji. Co więcej, prawo rozróżnia obowiązki osób prywatnych…

24 kwietnia 2024

Drzwi przesuwne – kiedy warto je wybrać?

Otwierane na zewnątrz czy do środka? Ten dylemat ma chyba każda osoba planująca zakup drzwi do pokojów. Nad kierunkiem ich…

15 kwietnia 2024

Komin gotowy czy murowany? Zalety i wady obu rozwiązań

Dawniej każdy komin był konstrukcją wznoszoną z cegieł. Dzięki rozwojowi techniki budowlanej pojawiła się jednak alternatywa w postaci modeli z…

10 kwietnia 2024

Kominek w salonie – wnętrze w klasycznym stylu

Klasyczny kominek w salonie łączy funkcjonalność z estetyką – tworzy serce domu pełne ciepła i uroku. To prawdziwe centrum życia…

3 kwietnia 2024

Jak wyglądają formalności przy adaptacji poddasza?

Nieużywane poddasze to powierzchnia, która często niepotrzebnie się marnuje. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zagospodarowanie pustej przestrzeni…

1 kwietnia 2024

Jak ogrzać ogród zimowy?

Możliwość podziwiania przyrody zimą bez narażania się na chłód to dobra motywacja do budowy przeszklonego ogrodu. W szczególności na zwykle…

29 marca 2024