Jak skutecznie zabezpieczyć podłogę intensywnie użytkowaną

Jak skutecznie zabezpieczyć podłogę intensywnie użytkowaną

Drewnianym podłogom najbardziej szkodzą piasek, wilgoć i wzmożony ruch. Powierzchniom z drewna najbardziej szkodzą piasek, wilgoć i wzmożony ruch. Aby zapobiec przedwczesnemu zużyciu się podłogi należy ją odpowiednio zabezpieczyć środkiem o wyjątkowych właściwościach i funkcji. Radzimy jak chronić klepki, mozaikę i deski położone w domowym przedpokoju i w ciągach komunikacyjnych obiektów użyteczności publicznej.

Rynek oferuje wiele rozwiązań do ochrony i dekoracji posadzek z drewna, ale wciąż najpopularniejszym sposobem zabezpieczania powierzchni wewnątrz jest lakierowanie. Aby środek spełniał pokładane w nim nadzieje, zabezpieczał przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i chemicznymi, powinien zostać odpowiednio dobrany do specyfiki pomieszczenia oraz umiejętnie położony. Dzięki temu unikniemy problemów i nie będziemy musieli przeprowadzać renowacji tak szybko jak po wykorzystaniu produktu niewiadomego pochodzenia i źle dopasowanego.

Aby podłoga drewniana zachowała trwałość i estetykę posadzkę zabezpieczyć należy lakierem podkładowym i finalnym – poliuretanowym. Wspomniane lakiery do podłóg drewnianych cechuje bardzo duża odporność na ścieranie, a jednocześnie elastyczność. Produkty te polecane są do wyjątkowo intensywnie używanych podłóg ponieważ tworzą twardą powłokę i zabezpieczają przed wszelkimi obciążeniami.

Polakierowana podłoga wymaga odpowiedniej dbałości, to znaczy regularnej konserwacji i pielęgnacji. W celu zadbania o świetność zabezpieczonej powierzchni należy ją oczyszczać na sucho i mokro. Odkurzając i przecierając podłogę mopem z miękką końcówką przeznaczoną do zbierania kurzu usuniemy z niej ziarna piasku i drobne zanieczyszczenia. Natomiast dzięki myciu podłogi wodą z dodatkiem dedykowanego preparatu.