Narzedzia FESTOOL

Nowy separator CT Festool z technologią cyklonową – łatwe i niezawodne pozbycie się pyłu oraz wiórów

Duże ilości pyłu i wiórów, jakie powstają np. podczas szlifowania masy szpachlowej do suchej zabudowy lub podczas prac z użyciem frezarki górnowrzecionowej, powodują zapychanie filtra głównego odkurzacza mobilnego i zmniejszają siłę ssania. Nowy separator CT jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ oddziela i gromadzi nawet 95 procent pyłu, zanim dotrze on do odkurzacza mobilnego. Odciąża to filtr główny i zapewnia stałą wysoką siłę ssania oraz dłuższą żywotność odkurzacza mobilnego.

Zaawansowana technologia z dużą wydajnością

Duża ilość pyłu powstaje zwłaszcza podczas pracy z użyciem szlifierki PLANEX – do tego zastosowania szczególnie nadaje się separator CT.

Za sprawą technologii cyklonowej nowy separator CT oddziela i gromadzi zarówno większość gruboziarnistych jak i drobnych pyłów zanim w ogóle trafią do odkurzacza mobilnego. „Dzięki wyjątkowej technologii cyklonowej udało nam się połączyć kompaktową konstrukcję z dużym odpylaniem. Zasysane powietrze zawierające pył jest w cyklonie wprawiane w ruch spiralny. Cząstki pyłu uderzają o ścianki cyklonu i pod wpływem siły ciężkości spadają do zbiornika separatora CT“, wyjaśnia Sławomir Trojan (trener w Festool Polska). Można w ten sposób oddzielić i zgromadzić w zbiorniku nawet 80 procent pyłów mineralnych i do 95 procent dużych cząstek takich jak wióry – jeszcze zanim dostaną się do odkurzacza mobilnego. Wyraźnie odciąża to filtr główny oraz zapewnia stałą, wysoką wydajność odsysania. Separator CT jest przeznaczony do odsysania pyłów klasy L i M.

Łatwiejsza codzienna praca

Wygodny i bezpieczny transport dzięki możliwości piętrowego ułożenia zbiorników o kompaktowej i solidnej konstrukcji.

„Oprócz dużej mocy liczy się przede wszystkim wygoda w pracy codziennej“, mówi trener. „Dlatego podczas projektowania nowego separatora zwracaliśmy uwagę, aby był nie tylko dostatecznie wytrzymały do codziennego użytku na budowie, ale aby można było z nim również bezpiecznie i wygodnie pracować“. Przykładowo zbiorniki o kompaktowych rozmiarach można nie tylko łatwo umieścić jeden na drugim, ale dzięki wygodnym uchwytom można je opróżnić z dużych ilości pyłu, nie powodując zabrudzeń. Aby można było w łatwy sposób sprawdzić poziom zapełnienia, Festool oferuje przezroczyste zbiorniki i jednorazowe worki foliowe. Dzięki temu pył można usuwać wyjątkowo łatwo i bez zabrudzeń – zawsze mając kontrolę nad bieżącym stanem zapełnienia.

Przemyślane, wszechstronne rozwiązania

Wszystkie odkurzacze mobilne CT 26/36/48 Festool można doposażyć w nowy separator CT, łącząc urządzenia za pomocą systemu SYS Dock. Nie ma przy tym znaczenia, czy praca odbywa się z czy bez oczyszczania AC. Separator CT można stosować elastycznie, w zależności od potrzeb. „Polecamy separator zwłaszcza do prac, podczas których powstają drobne pyły mineralne, a więc na przykład prac z użyciem szlifierki przegubowej Planex i Planex easy, szlifierki z osprzętem diamentowym Renofix RG 130 oraz frezarek do renowacji Renofix RG 80 i RG 150. Ale również do prac gdzie powstają spore ilości dużych wiórów z frezowania i cięcia przy użyciu frezarki górnowrzecionowej OF 2200, ręcznej pilarki tarczowej HK 85, pilarek mieczowych i pilarek do materiałów izolacyjnych IS 330, SSU 200 oraz nowej akumulatorowej pilarki do materiałów izolacyjnych ISC 240“. Dodatkowe złącze umożliwia podłączenie węża ssącego plug-it lub narzędzia elektrycznego.

Nowy separator CT VA dostępny w sklepach specjalistycznych od września 2018 r. Więcej informacji w sklepach specjalistycznych lub na stronie www.festool.pl

Dane techniczne separatora CT VA

  • Wymiary (dł.x szer. x wys.)           395 x 295 x 515 mm
  • Maks. pojemność zbiornika            20 l
  • Ciężar                                7 kg

Budowa separatora CT VA – od góry do dołu:

  1. Systainer na separator cyklonowy CT-VA
  2. Wąż łączący CT-VA z odkurzaczem mobilnym
  3. Wąż do podłączania narzędzia
  4. Zbiornik
  5. Wanienka Systainera, którą można połączyć z odkurzaczem mobilnym poprzez SYS Dock
  6. Odkurzacz mobilny

Wcześniejsze artykuły

3 sposoby na aranżację poddasza

Kreatywne wykorzystanie przestrzeni może całkowicie odmienić wszystkie domowe wnętrza – sprawdza się to zwłaszcza w przypadku poddasza. Pomieszczenie to może…

29 kwietnia 2024

Utylizacja odpadów budowlanych. Co mówią o niej przepisy?

Pozostałości po remoncie lub budowie są odpadami, które wymagają zastosowania określonych metod utylizacji. Co więcej, prawo rozróżnia obowiązki osób prywatnych…

24 kwietnia 2024

Drzwi przesuwne – kiedy warto je wybrać?

Otwierane na zewnątrz czy do środka? Ten dylemat ma chyba każda osoba planująca zakup drzwi do pokojów. Nad kierunkiem ich…

15 kwietnia 2024

Komin gotowy czy murowany? Zalety i wady obu rozwiązań

Dawniej każdy komin był konstrukcją wznoszoną z cegieł. Dzięki rozwojowi techniki budowlanej pojawiła się jednak alternatywa w postaci modeli z…

10 kwietnia 2024

Kominek w salonie – wnętrze w klasycznym stylu

Klasyczny kominek w salonie łączy funkcjonalność z estetyką – tworzy serce domu pełne ciepła i uroku. To prawdziwe centrum życia…

3 kwietnia 2024

Jak wyglądają formalności przy adaptacji poddasza?

Nieużywane poddasze to powierzchnia, która często niepotrzebnie się marnuje. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zagospodarowanie pustej przestrzeni…

1 kwietnia 2024