Nowy separator CT Festool z technologią cyklonową – łatwe i niezawodne pozbycie się pyłu oraz wiórów

Nowy separator CT VA Festool z technologią cyklonową
Duże ilości pyłu powstają zwłaszcza podczas pracy z drobnymi pyłami mineralnymi – na przykład podczas prac z użyciem szlifierki z osprzętem diamentowym Renofix RG 130.

Duże ilości pyłu i wiórów, jakie powstają np. podczas szlifowania masy szpachlowej do suchej zabudowy lub podczas prac z użyciem frezarki górnowrzecionowej, powodują zapychanie filtra głównego odkurzacza mobilnego i zmniejszają siłę ssania. Nowy separator CT jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ oddziela i gromadzi nawet 95 procent pyłu, zanim dotrze on do odkurzacza mobilnego. Odciąża to filtr główny i zapewnia stałą wysoką siłę ssania oraz dłuższą żywotność odkurzacza mobilnego.

Zaawansowana technologia z dużą wydajnością

Duża ilość pyłu powstaje zwłaszcza podczas pracy z użyciem szlifierki PLANEX – do tego zastosowania szczególnie nadaje się separator CT.

Za sprawą technologii cyklonowej nowy separator CT oddziela i gromadzi zarówno większość gruboziarnistych jak i drobnych pyłów zanim w ogóle trafią do odkurzacza mobilnego. „Dzięki wyjątkowej technologii cyklonowej udało nam się połączyć kompaktową konstrukcję z dużym odpylaniem. Zasysane powietrze zawierające pył jest w cyklonie wprawiane w ruch spiralny. Cząstki pyłu uderzają o ścianki cyklonu i pod wpływem siły ciężkości spadają do zbiornika separatora CT“, wyjaśnia Sławomir Trojan (trener w Festool Polska). Można w ten sposób oddzielić i zgromadzić w zbiorniku nawet 80 procent pyłów mineralnych i do 95 procent dużych cząstek takich jak wióry – jeszcze zanim dostaną się do odkurzacza mobilnego. Wyraźnie odciąża to filtr główny oraz zapewnia stałą, wysoką wydajność odsysania. Separator CT jest przeznaczony do odsysania pyłów klasy L i M.

Łatwiejsza codzienna praca

Wygodny i bezpieczny transport dzięki możliwości piętrowego ułożenia zbiorników o kompaktowej i solidnej konstrukcji.

„Oprócz dużej mocy liczy się przede wszystkim wygoda w pracy codziennej“, mówi trener. „Dlatego podczas projektowania nowego separatora zwracaliśmy uwagę, aby był nie tylko dostatecznie wytrzymały do codziennego użytku na budowie, ale aby można było z nim również bezpiecznie i wygodnie pracować“. Przykładowo zbiorniki o kompaktowych rozmiarach można nie tylko łatwo umieścić jeden na drugim, ale dzięki wygodnym uchwytom można je opróżnić z dużych ilości pyłu, nie powodując zabrudzeń. Aby można było w łatwy sposób sprawdzić poziom zapełnienia, Festool oferuje przezroczyste zbiorniki i jednorazowe worki foliowe. Dzięki temu pył można usuwać wyjątkowo łatwo i bez zabrudzeń – zawsze mając kontrolę nad bieżącym stanem zapełnienia.

Przemyślane, wszechstronne rozwiązania

Wszystkie odkurzacze mobilne CT 26/36/48 Festool można doposażyć w nowy separator CT, łącząc urządzenia za pomocą systemu SYS Dock. Nie ma przy tym znaczenia, czy praca odbywa się z czy bez oczyszczania AC. Separator CT można stosować elastycznie, w zależności od potrzeb. „Polecamy separator zwłaszcza do prac, podczas których powstają drobne pyły mineralne, a więc na przykład prac z użyciem szlifierki przegubowej Planex i Planex easy, szlifierki z osprzętem diamentowym Renofix RG 130 oraz frezarek do renowacji Renofix RG 80 i RG 150. Ale również do prac gdzie powstają spore ilości dużych wiórów z frezowania i cięcia przy użyciu frezarki górnowrzecionowej OF 2200, ręcznej pilarki tarczowej HK 85, pilarek mieczowych i pilarek do materiałów izolacyjnych IS 330, SSU 200 oraz nowej akumulatorowej pilarki do materiałów izolacyjnych ISC 240“. Dodatkowe złącze umożliwia podłączenie węża ssącego plug-it lub narzędzia elektrycznego.

Nowy separator CT VA dostępny w sklepach specjalistycznych od września 2018 r. Więcej informacji w sklepach specjalistycznych lub na stronie www.festool.pl

Dane techniczne separatora CT VA

  • Wymiary (dł.x szer. x wys.)           395 x 295 x 515 mm
  • Maks. pojemność zbiornika            20 l
  • Ciężar                                7 kg

Budowa separatora CT VA – od góry do dołu:

  1. Systainer na separator cyklonowy CT-VA
  2. Wąż łączący CT-VA z odkurzaczem mobilnym
  3. Wąż do podłączania narzędzia
  4. Zbiornik
  5. Wanienka Systainera, którą można połączyć z odkurzaczem mobilnym poprzez SYS Dock
  6. Odkurzacz mobilny