Kategorie: Ocieplenie domu

Obudowa kominka – jaką wybrać? Sprawdź nasze pomysły

Kominek doskonale wpisuje się niemal w każde pomieszczenie: zarówno to urządzone w stylu minimalistycznym jak i w pokój pełen antyków. Wszystko zależy od obudowy, której styl musi pasować do wnętrza. Z biegiem lat kominek nic a nic nie traci na popularności. Od zawsze bowiem kojarzy się z ogniskiem domowym, bezpieczeństwem i miłą atmosferą. Ponadto stanowi cenne źródło ciepła, które wykorzystuje się dodatkowo do ogrzania lub dogrzania domu. Przedstawiamy kilka ciekawych, naszym zdaniem, „kominkowych” aranżacji.


Kominki – gotowe czy na miarę?

Największą popularnością cieszą się ostatnio kominki, będące realizacją indywidulanych projektów. Są one oczywiście trochę droższe od tych seryjnych, ale stwarzają spore możliwości stworzenia „szytego” na miarę kominka, idealnie dopasowanego do stylu wnętrza.
Kamień

foto: Stonepanel Taco Negro, Cupamat, źródło: www.rynekkamienia.pl

Stanowi idealny materiał wykończeniowy, jeśli chodzi o kominek. Przede wszystkim jest trwały i odporny na działanie wysokich temperatur.  Poza tym ciężko go zarysować i nie pęka. To niewątpliwie jedno z najbardziej popularnych surowców, służących do obudowy kominka, gdyż nadaje mu wyjątkowego, wielkiego uroku.
Cegła

źródło: www.kominek.org.pl

Ostatnio zrobiła się bardzo popularna. Nic dziwnego, nadaje wnętrzu niepowtarzalny klimat i pasuje  do wielu stylów: rustykalnego, industrialnego, loft a nawet skandynawskiego. Cegła i kominek stanowią wdzięczne połączenie, tworząc bardzo atrakcyjny element dekoracyjny niemal każdego wnętrza.
Beton

źródło: www.homebook.pl

Przez lata, podobnie jak cegła, kojarzony był bardziej jako materiał konstrukcyjny niż dekoracyjny.  Ostatnio zyskuje na popularności, tworzy zgrany duet drewnem, kamieniem, metalem i szkłem. Chłodna barwa i raczej surowa struktura obudowy kominka świetnie komponuje się z elementami np. wnętrz i
Drewno

źródło: Small Luxury Hotels, www.news.cision.com

Drewno to materiał wykończeniowy, który w zasadzie nigdy nie wychodzi z mody. W przypadku kominków, zazwyczaj myślimy o nim w kontekście opału. Rzadziej jest ono stosowane do obudowy urządzenia, z uwagi na zaostrzone wymogi bezpieczeństwa.

Wcześniejsze artykuły

3 sposoby na aranżację poddasza

Kreatywne wykorzystanie przestrzeni może całkowicie odmienić wszystkie domowe wnętrza – sprawdza się to zwłaszcza w przypadku poddasza. Pomieszczenie to może…

29 kwietnia 2024

Utylizacja odpadów budowlanych. Co mówią o niej przepisy?

Pozostałości po remoncie lub budowie są odpadami, które wymagają zastosowania określonych metod utylizacji. Co więcej, prawo rozróżnia obowiązki osób prywatnych…

24 kwietnia 2024

Drzwi przesuwne – kiedy warto je wybrać?

Otwierane na zewnątrz czy do środka? Ten dylemat ma chyba każda osoba planująca zakup drzwi do pokojów. Nad kierunkiem ich…

15 kwietnia 2024

Komin gotowy czy murowany? Zalety i wady obu rozwiązań

Dawniej każdy komin był konstrukcją wznoszoną z cegieł. Dzięki rozwojowi techniki budowlanej pojawiła się jednak alternatywa w postaci modeli z…

10 kwietnia 2024

Kominek w salonie – wnętrze w klasycznym stylu

Klasyczny kominek w salonie łączy funkcjonalność z estetyką – tworzy serce domu pełne ciepła i uroku. To prawdziwe centrum życia…

3 kwietnia 2024

Jak wyglądają formalności przy adaptacji poddasza?

Nieużywane poddasze to powierzchnia, która często niepotrzebnie się marnuje. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zagospodarowanie pustej przestrzeni…

1 kwietnia 2024