Kategorie: Podłogi, schody

Podłogi krzywoliniowe

Podłogi krzywoliniowe to produkt szczególnie zindywidualizowany, projektowany zgodnie z wizją i preferencjami klienta, który decyduje zarówno o kształcie podłogi, jak i sposobie jej wykończenia.

Podłogi krzywoliniowe

Podłogi krzywoliniowe marki Ever Home to pierwszy tego typu polski produkt na naszym rynku. Swoją nazwę zawdzięczają nieregularnym kształtom desek, tzw. krzywym brzegom. Proces powstawania podłogi krzywoliniowej zaczyna się od omówienia preferencji inwestora i dokładnego zwymiarowania pomieszczenia, w którym ma być ułożona. Dane te później nanoszone są do specjalnego programu komputerowego, przy pomocy którego tworzony jest wstępny projekt z określonym standardem krzywoliniowości.

Po uzyskaniu akceptacji klienta, podłogę wycina się na specjalnych urządzeniach obróbczych umożliwiających perfekcyjne dopasowanie każdego elementu. Kolejnym etapem jest dobarwianie, szczotkowanie, lakierowanie lub olejowanie – zgodnie z zamówieniem. Inwestor otrzymuje podłogę w tzw. pakiecie obsługowym, co oznacza, że Ever Home dostarcza plan pomieszczenia z wyrysowanym każdym elementem, deski są natomiast ponumerowane oraz posiadają dokładnie wyznaczoną lokalizację. Dzięki temu ułożenie podłogi staje się bardzo proste, deski dopasowuje się niemal jak puzzle.

Podłogi krzywoliniowe linii Individual dostępne są w szerokiej kolorystyce. W zależności od preferencji do wyboru są deski olejowane lub lakierowane w naturalnych wybarwieniach, brązach, bielach, szarościach, a także w kolorze naturalnym, który przypomina deskę surową. Podłogi z tej linii można poddawać renowacji i cyklinowaniu jak każde naturalne drewno. Deski produkowane są ze szlachetnego drewna liściastego – dębu oraz jesionu. Występują tylko w formie litej.

Podłogi krzywoliniowe – dane techniczne:

  • Szerokość jest kształtowana i zależy od głębokości wycięcia, minimalna wynosi 120-130 mm, maksymalna – od 200 mm;
  • Długość: minimalna – 1600mm, maksymalna – 2200mm;
  • Cena: od 85 Euro/ m² za deskę surową.

Wcześniejsze artykuły

Utylizacja odpadów budowlanych. Co mówią o niej przepisy?

Pozostałości po remoncie lub budowie są odpadami, które wymagają zastosowania określonych metod utylizacji. Co więcej, prawo rozróżnia obowiązki osób prywatnych…

24 kwietnia 2024

Drzwi przesuwne – kiedy warto je wybrać?

Otwierane na zewnątrz czy do środka? Ten dylemat ma chyba każda osoba planująca zakup drzwi do pokojów. Nad kierunkiem ich…

15 kwietnia 2024

Komin gotowy czy murowany? Zalety i wady obu rozwiązań

Dawniej każdy komin był konstrukcją wznoszoną z cegieł. Dzięki rozwojowi techniki budowlanej pojawiła się jednak alternatywa w postaci modeli z…

10 kwietnia 2024

Kominek w salonie – wnętrze w klasycznym stylu

Klasyczny kominek w salonie łączy funkcjonalność z estetyką – tworzy serce domu pełne ciepła i uroku. To prawdziwe centrum życia…

3 kwietnia 2024

Jak wyglądają formalności przy adaptacji poddasza?

Nieużywane poddasze to powierzchnia, która często niepotrzebnie się marnuje. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zagospodarowanie pustej przestrzeni…

1 kwietnia 2024

Jak ogrzać ogród zimowy?

Możliwość podziwiania przyrody zimą bez narażania się na chłód to dobra motywacja do budowy przeszklonego ogrodu. W szczególności na zwykle…

29 marca 2024