Co zamiast marmurowego parapetu?

Co zamiast marmurowego parapetu?

Parapety marmurowe czy też granitowe wyglądają niezwykle elegancko, ale ich wysoka cena podyktowana jest też silną odpornością na choćby najbardziej ekstremalne warunki atmosferyczne. We wnętrzu nie jest to jednak istotne, dlatego może warto pomyśleć o tańszych, ale efektownych zamiennikach? 

Aglomarmur

Parapety z aglomarmuru zbudowane są z wyselekcjonowanych odłamków skały marmurowej, połączonych specjalnymi żywicami epoksydowymi.

  • Są bardzo trwałe i odporne na wilgoć, promieniowanie słoneczne, ścieranie. Zaletą jest również ich gładka, prosta w czyszczeniu powierzchnia. Budowa z oryginalnego kruszywa świetnie odwzorowuje wygląd kamienia naturalnego – zapewnia Marek Wełeszczuk z firmy MULTI przyjemność budowania, zajmującej się profesjonalnym doradztwem budowlanym.

Konglomerat

Wytwarzany jest z wyselekcjonowanych kruszyw skalnych, takich jak granit, marmur czy kwarc oraz stanowiących spoiwo – żywic poliestrowych. Konglomerat ma wygląd kamienia i wiele praktycznych właściwości.

  • Jest nienasiąkliwy, odporny na wilgoć i wystąpienie plam, prosty w konserwacji. Aby utrzymać efektowny wygląd przez lata, wystarczy od czasu do czasu zastosować polerowanie i woskowanie – wylicza M. Wełeszczuk z MULTI przyjemność budowania.

Dzięki szerokiej gamie barw i możliwości kształtowania, konglomerat spełni nasze oczekiwania zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. To bardzo ważne, bo eleganckie parapety, które harmonijnie korespondują z całością pomieszczenia warto eksponować.