Crystal Bulb: kryształowe żarówki na kablu od Le Brooma

Crystal Bulb: światło zamknięte w krysztale

Żarówki zawieszane na kablach, używane jako stylizowany element oświetlenia są od jakiegoś czasu trendem zarówno we wnętrzach vintage, jak i tych minimalistycznych czy industrialnych. Nikt jednak do tej pory nie kojarzył tego trendu z luksusem, do czasu wypuszczenia na rynek Crystal Bulb – kryształowych żarówek zaprojektowanych przez brytyjskiego Designera Roku – Lee Brooma.

Lampa Crystal Bulb powstała z  połączenia industrialnego przedmiotu, jakim jest żarówka, z elegancją kryształu. Wybór materiału nie był przypadkowy. We wcześniejszych projektach Decanterlight, Lee Broom zauważył, jakie możliwości świetlne daje użycie ciętego szkła. Tworzył lampy ze starych używanych karafek. Wyszukiwał je w sklepach z antykami, w związku z czym efekt finalny mógł się nieznacznie różnić. „Światło zamknięte w kryształowym naczyniu, wygląda o niebo lepiej niż whisky czy brandy” mówi Lee Broom i nie sposób się z nim nie zgodzić.

Każda żarówka to prawdziwy majstersztyk. Wytwarzana metodą tradycyjnego wydmuchiwania szkła  jest następnie cięta ręcznie, z ogromną dbałością o każdy szczegół. Głębokie szlify o tradycyjnym wzorze, używane przy formowaniu karafek, czy szklanek do whisky, nie tylko ładnie wyglądają, ale również załamują światło, tworząc na ścianie i suficie bardzo efektowne i nastrojowe cienie.

W chwilę po swojej premierze na  London Design Festiwal Crystal Bulb zyskała status kultowej a Lee Broom za jej projekt zdobył  tytuł projektanta roku British Designer of The Year oraz prestiżową British Design Award.

Lampa Crystal Bulb dostępna w showroomie Scandinavian Living w Konstancinie.

Crystal Bulb: światło zamknięte w krysztale

Crystal Bulb: światło zamknięte w krysztale