Czujnik zalania: dlaczego niezbędny w domu?

Nowoczesna technologia zaczyna wchodzić do każdej dziedziny naszego życia. Czy powinniśmy się jej bać? Na pewno nie, jeśli chodzi o technologię, która pomaga nam tak bardzo, jak czujnik zalania. To małe pudełeczko może ocalić nasz dom przed zalaniem.

Niewinnie wyglądająca woda może całkowicie zrujnować mieszkanie. Taka katastrofa wiąże się z niezwykle bolesnymi skutkami. Woda pod podłogą wypacza drewno i zmienia jego koloryt. Wilgotna gładź łuszczy się i odpada. Przez zalanie powstaje trujący grzyb, pleśń i niebezpieczne bakterie. Woda niszczy telewizory i komputery, a także może powodować uszkodzenia instalacji elektrycznej. Przykłady wymienione powyżej to nie wszystkie niebezpieczeństwa. Na szczęście istnieje jedno proste rozwiązanie. Czujnik zalania WLS600 firmy SALUS.

To najnowocześniejsza technologia opakowana futurystycznym designem. Niewielki czujnik został zaprojektowany tak, aby wykrywać obecność wody na powierzchni pod czujnikiem lub na stykach przewodów podłączonych do czujnika. Umieszczamy go poziomo lub pionowo (na ścianie lub na podłodze), a w przypadku zalania natychmiast otrzymujemy powiadomienie na telefon. W ten sposób powstrzymamy katastrofalne skutki zalania mieszkania. Jest całkowicie wodoodporny i posiada szerokie możliwości montażu (akcesoria dostępne w komplecie!), dzięki mocowaniu poprzez uchwyt. Warto nadmienić, że czujnik WLS600 jest zgodny z zasadniczymi wymogami i przepisami dyrektyw RED 2014/53/EU i RoHS 2011/65/EU (deklaracja zgodności dostępna na www.saluslegal.com). Jeżeli chodzi o dokładną specyfikację, to częstotliwość pracy czujnika WLS600 wynosi 2405-2480MHz, a jego moc wejściowa <14dBm. Czujnik powinien być zainstalowany przez specjalistę, w zgodzie z obowiązującymi zasadami danego kraju, i umieszczony w suchym otoczeniu wewnątrz budynku. Do jego włączenia potrzebujemy jednej baterii CR2. Komunikacja urządzenia firmy SALUS jest całkowicie bezprzewodowa (ZigBee 2.4 GHz), a długość sensora zewnętrznego wynosi 2 metry. Wymiary czujnika H=25 mm, Ø=55 mm. Wymiary obudowy 60 x 66 x 30 mm. Czujnik można dowolnie przenosić i jest niezwykle prosty w zainstalowaniu. Dzięki łączu bezprzewodowemu nie ma potrzeby planowania instalacji kablowej.

Urządzenia SALUS Smart Home to nie tylko czujnik zalania, a wszystko to, aby technologicznie ożywić dom. SALUS oferuje takie urządzenia jak sterownik rolet, czujnik i regulator temperatury, czy wtyczka Smart Plug. Dzięki tym niesamowitym urządzeniom możesz uchronić się przed włamaniem (dzięki automatycznemu włączeniu lamp w nocy, np. w przypadku, kiedy jesteś na wakacjach). Masz największy wgląd w bezpieczeństwo domu, kontrolujesz zużycie energii na światło i ogrzewanie (co przekłada się na oszczędzanie!). A wszystko to dostępne w Twoim telefonie dzięki zupełnie darmowej aplikacji. W ten sposób możesz leżeć na słonecznej plaży za granicą, a jednocześnie posiadać całkowitą kontrolę nad swoim domem. Takiej technologii nie trzeba się bać.