Czy mała kuchnia może być wygodna i funkcjonalna?

0

Czy mała kuchnia może być wygodna i funkcjonalna? Oczywiście! Wystarczy skorzystać z łatwo dostępnych i niedrogich rozwiązań, które bardzo szybko odmienią nawet bardzo niewielką przestrzeń.

W małych kuchniach liczy się każdy centymetr miejsca. Problem pojawia się wtedy, gdy na ciasnej przestrzeni musimy zmieścić meble, kuchenkę, niezbędne półki, a całość dobrze oświetlić. Na szczęście istnieją sprytne i nowoczesne rozwiązania. Akcesoria meblowe Häfele zapewniają komfort, przestrzeń, a przy tym są niedrogie i dostępne w większości hurtowni meblowych.

Wygoda

Komfortowy dostęp do naczyń i przyborów to kluczowa funkcjonalność kuchennego mebla. By uzyskać, jak największą wygodę na małej przestrzeni dobrze zdecydować się na półki wysuwne. Blaty półek, montowane na mocnych zawiasach, wysuwają się z szafki niemal całkowicie. W ten sposób unikamy częstego pochylania oraz zwiększamy kuchenną ergonomię.

Półki wysuwne w kuchni

Oszczędność miejsca

A gdyby tak kuchenka była niewidzialna, a półka pojawiała się tylko wtedy, gdy tego chcemy? Brzmi, jak magia, ale to zalety użycia nowoczesnych podnośników elektrycznych i systemów frontów chowanych. W małych kuchniach sprawdzają się idealnie. Możemy na przykład sprawić, by rzadko używana szafka chowała się w kuchennym blacie. Możliwe jest również zasłonięcie obudowanej kuchenki w dowolnym momencie i zwiększenie powierzchni, na której przygotowujemy posiłki. W ten sposób oszczędzamy miejsce, zmieniamy funkcjonalność mebli i dostosowujemy je do naszych wymagań.

Więcej światła, mniej energii

Na koniec kuchnię trzeba dobrze oświetlić. Lampa wisząca to popularne rozwiązanie, ale nie zapewnia dostatecznie jasnego, skoncentrowanego światła. Do tego konwencjonalne żarówki zużywają sporo energii. Odpowiedzią jest oświetlenie miejscowe, podszafkowe.

Dodatkową zaletą zróżnicowania oświetlenie jest to, że daje to nieograniczone możliwości w konfiguracji oświetlenia. Dzięki temu nasza mała kuchnia będzie nie tylko zawsze wygodna i funkcjonalna, ale również stylowa i wysoce nowoczesna.

Oświetlenie w kuchni