Drzwi do zabudowy otworów o niestandardowych szerokościach

Drzwi do zabudowy pod wymiar

Otwory drzwiowe o większych niż standardowe wymiarach to z jednej strony większa wygoda użytkowania, z drugiej jednak – problem z wyborem odpowiednich drzwi. Idealnym w takich sytuacjach rozwiązaniem jest zastosowanie drzwi z naświetlem bocznym, takich jak np. NIEGOCIN firmy CAL.

W myśl prawa budowlanego, szerokość otworów drzwiowych w przypadku drzwi wewnętrznych powinna wynosić minimum 80 cm, po to  by zapewnić domownikom wygodę użytkowania i bezpieczeństwo. W starszych budynkach często  spotykamy się  z otworami o znacznie większych szerokościach – trend ten został  podchwycony przez nowoczesne budownictwo, które dąży do optycznego zwiększenia przestrzeni oraz swobodnego łączenia pomieszczeń i ich optymalnego doświetlenia.

Naświetla – rozwiązanie z pomysłem

Stosowanie w przypadku szerokich otworów drzwiowych odpowiednio większych, niestandardowych skrzydeł, nie jest rozwiązaniem idealnym. Szersze drzwi są cięższe, wymagają większego wysiłku podczas otwierania, a także należy częściej regulować ich zawiasy i są droższe. Alternatywnym, niezwykle atrakcyjnym wizualnie i praktycznym rozwiązaniem są naświetla boczne – węższe skrzydło uzupełniające lukę pozostającą po wstawieniu drzwi o standardowym wymiarze. Dzięki umieszczeniu naświetli bocznych na zawiasach i możliwości ich otwierania, domownicy mogą w razie potrzeby bez przeszkód korzystać z szerokiego wejścia do pomieszczenia.

Wszechstronny model

Drzwi NIEGOCIN z kolekcji Suwalskie Jeziora to przykład skrzydła, które – ze względu na swój kształt i odpowiednio dobrane przeszklenia – pięknie prezentuje się w zestawieniu z węższym naświetlem bocznym.

Dostępne w czterech wersjach przeszkleń (pełne, z jedną, trzema lub czterema szybami), pozwalają idealnie dopasować model do pomieszczenia – łazienki, sypialni bądź gabinetu.

NIEGOCIN to drzwi najwyższej jakości – wykonane zostały w stu procentach z drewna dębowego, a ich elementy konstrukcyjne gwarantują długoletnią wytrzymałość, stabilność kształtu oraz wymiaru. Dodatkowym wyposażeniem drzwi jest innowacyjna szczelina wentylacyjna, która usprawnia cyrkulację powietrza i zapobiega zawilgoceniu mieszkania.

Wykończenie powierzchni drzwi NIEGOCIN zostało zaprojektowane w taki sposób, by uwypuklić wyraźną strukturę i kolorystykę drewna dębowego oraz zachować dużą odporność drzwi na czynniki mechaniczne. Drzwi dostępne są w trzydziestu kolorach, zaś do wypełnienia naświetli Zakład Stolarki Budowlanej CAL oferuje szesnaście rodzajów szkła o zróżnicowanej strukturze.