Jak płacić niższe rachunki za wodę?

Jak płacić niższe rachunki za wodę? fot. stock.xchng

Cena wody, ścieków i energii do jej podgrzania systematycznie rośnie coraz bardziej obciążając domowe budżety. W niedalekiej przyszłości przyjdzie nam zmierzyć się znów z wyższymi cenami.

 

Jeżeli rachunki za wodę, ścieki czy energię do jej podgrzania mimo tego w dalszym ciągu wydają się Wam wysokie, powinniście wziąć sprawy w swoje ręce. Warto przy tym skorzystać z doświadczeń tych, którzy już stosują sprawdzone rozwiązania i cieszą się niższymi rachunkami za te media. Wystarczy wprowadzić proste rozwiązania, które pomogą osiągnąć mniejsze zużycie wody i ścieków, mniej będziemy również płacić za energię, którą musimy zużyć, aby podgrzać wodę.

Jeżeli zatem zsumujemy oszczędności na tych trzech elementach, to możemy w skali roku zaoszczędzić ponad 1.000 zł* inwestując zaledwie ok. 100 zł na 4 osobową rodzinę. Zwrot zainwestowanych pieniędzy następuje średnio w okresie do 3 miesięcy. To inwestycja bardzo opłacalna, która szybko się zwraca, a na widoczne efekty nie trzeba  długo czekać. Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego warto to zrobić raz a dobrze. Pomoże w tym doświadczenie Efergo i proponowane przez nas  rozwiązania.

W Polsce 1 osoba zużywa przeciętnie się ok. 150 litrów wody dziennie. Przeciętna 4 osobowa rodzina zużywa dziennie średnio od 500 do 600 litrów wody. Zmniejszenie zużycia wody o 30% jest możliwe bez większego wysiłku i nie wymaga zmian naszych dotychczasowych przyzwyczajeń. Wystarczy wprowadzić proste rozwiązania, które pomogą osiągnąć mniejsze zużycie wody i ścieków. Mniej będziemy również płacić za podgrzanie wody.


ILE MOŻNA ZAOSZCZĘDZIĆ?
Dzienne zużycie wody przez 4 osobową rodzinę = 500 litrów, czyli 15m³ miesięcznie. Średni miesięczny koszt 15m3 wody, ścieków i energii do podgrzania wody wynosi ok 300 zł, a przy odprowadzeniu ścieków do szamba jeszcze więcej.

Z przyjętej kalkulacji wynika, że rocznie płacimy ok 3.600 zł, a moglibyśmy płacić ponad 1.000 zł mniej. Wynika z tego, że roczne oszczędności pozwolą nam na zakup przykładowej zmywarki, która pomoże zaoszczędzić kolejną porcję wody, ścieków i energii. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można oczywiście przeznaczyć na inne cele, ważne jednak, aby poczuć, że rzeczywiście oszczędzamy i odkładać te sumę systematycznie na wybrany cel.

 

Aby dobrać właściwe rozwiązanie do swoich potrzeb, wykonaj test zużycia wody dostępny na stronie www.kropladokropli.pl

Kto za tym stoi? Rozwiązywaniem tych problemów zajmuje się Efergo. To autorski projekt wyróżniony w programie Warszawa Stolicą Ambitnego Biznesu. Efergo przekazuje w prosty sposób wiedzę i rozwiązania, aby każdy mógł płacić mniejsze rachunki i miał osobisty wkład w ochronę środowiska. Efergo, w ramach programu „Kropla Do Kropli”, pokazuje w prosty sposób właścicielom  gospodarstw domowych możliwości skutecznego obniżenia rachunków za wodę, jej  podgrzania i odprowadzenia ścieków. Promuje rozwiązania redukujące koszty m.in.: shower timery i wodooszczędne końcówki nazywane perlatorami.


*Dane szacunkowe dla przeciętnej 4 osobowej rodziny zużywającej 15m³ wody i ścieków miesięcznie. Przykład opisujący możliwość zakupu zmywarki z zaoszczędzonych w cyklu rocznym pieniędzy w wyniku wprowadzenia rekomendowanych przez EFERGO rozwiązań dostępnych na stronie www.kropladokropli.pl.. Możliwość zakupu zmywarki w cenie ok. 1.000 zł oparto na przykładzie modelu Whirpool ADP 658. Nie gwarantujemy osiągnięcia takich samych wyników w przyszłości.