Jaka myjka do okien sprawdzi się najlepiej?

najlepsza myjka do okien

Mycie szyb rzadko należy do ulubionych obowiązków domowych, dlatego warto docenić sprzęty ułatwiające czyszczenie okien. Automatyczne myjki znacznie przyspieszają sprzątanie powierzchni i zmniejszają nakład pracy. Na co zwrócić uwagę przed zakupem urządzenia do swojego domu?

Dlaczego warto kupić myjkę do okien?

  • Brak kontaktu z detergentami – podczas używania elektrycznej myjki do okien nie trzeba dotykać silnych preparatów czyszczących, które nierzadko podrażniają dłonie. Można sprzątać bez rękawic, co przyczynia się też do zmniejszenia ilości odpadów i czyni to rozwiązanie bardziej ekologicznym.
  • Brak smug i zacieków – końcówki dobrych myjek do okien dokładnie czyszczą i osuszają całą powierzchnię, dzięki czemu nie pozostawiają żadnych śladów. Okna wyglądają, jakby ich zupełnie nie było!
  • Mniejszy wysiłek fizyczny – zakup myjki do okien sprawia, że sprzątanie jest mniej męczące. Nie trzeba mocno machać ścierką po całej szybie, a jedynie powolnymi ruchami przesuwać urządzenie po powierzchni.
  • Mnogość funkcji – myjki do szyb występują w wielu różnych wariantach, dzięki czemu można wybierać pomiędzy wibracjami czy czyszczeniem parowym. Każdy znajdzie urządzenie odpowiadające własnym potrzebom.

Jaka myjka do okien – najważniejsze aspekty

  • Sposób zasilania – w sklepach są zarówno ręczne myjki do okien, jak i warianty z akumulatorami. Pierwsze z nich wymagają nieco większego nakładu pracy, a drugie ładuje się poprzez podłączenie do prądu.
  • Czas pracy – warto zwrócić uwagę na to, ile czasu wytrzymują myjki akumulatorowe na jednym ładowaniu. Im więcej okien, tym lepiej wybrać sprzęt o mocniejszej baterii.
  • Rodzaje końcówek – wygodne mycie okien umożliwiają m.in. różnorodne końcówki urządzeń. Powinno się wybierać sprzęt, który ma w zestawie różne rozmiary wkładek, które dopasują się do powierzchni nie tylko o różnym rozmiarze, ale i wykończeniu. Wiele sprzętów nadaje się zarówno do mycia okien, jak i kabin prysznicowych czy kafelków na ścianach.
  • Pojemność zbiornika – każda akumulatorowa myjka do okien ma zbiornik na brudną wodę. Należy zwrócić uwagę na jego wielkość, aby jak najrzadziej musieć go opróżniać podczas sprzątania.
  • Marka – najlepsza myjka do okien to taka, która nie tylko dobrze czyści, ale i powstała z wysokiej klasy materiałów. Takie urządzenia oferują sprawdzone marki na rynku. Jednym z najczęściej wybieranych sprzętów jest myjka do okien Karcher WV.

Ranking myjek do okien 2023 – warto korzystać?

Każdy, kto szuka urządzenia do mycia okien, powinien zajrzeć do rankingów myjek. W sieci znajduje się mnóstwo zestawień, które gromadzą najlepsze dostępne aktualnie modele na rynku. Prezentują one zarówno plusy, jak i minusy poszczególnych wariantów. Uwzględniają m.in.: moc, markę, liczbę końcówek, dodatkowe funkcje czy wagę sprzętów.

Warto używać myjki, ponieważ oznacza to znacznie szybsze czyszczenie okien w porównaniu z ręcznym usuwaniem zabrudzeń. Urządzenia nie są zbyt drogie i pozwalają na wprowadzenie dużego komfortu do codziennych obowiązków domowych.