Jaką pralkę kupić?

Pralka to jedno z ważniejszych urządzeń w gospodarstwie domowym. Pozwala ono zadbać o czystość ubrań i innych produktów, dlatego też powinna zostać dopasowana do stylu życia i potrzeb jej użytkownika. Zatem, co oferuje dzisiejszy rynek i na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu pralki? Przekonaj się już dziś!

  1. Czynniki decydujące o zakupie pralki
  2. Jaką pralkę kupić?
  3. Zalety, które powinna mieć Twoja pralka
  4. Pralka, która zapewni doskonałe efekty prania

Czynniki decydujące o zakupie pralki

Pralka to produkt dostępny w dwóch wersjach, mianowicie do zabudowy i wolnostojąca. Obie te formy są bardzo estetyczne, dlatego przekonaj się – jaką pralkę kupić?  Bez względu na dokonany wybór w pierwszej kolejności należy uwzględnić wymiary. Dlatego należy dokładnie wymierzyć przestrzeń, w której stanie nowe urządzenie do prania. Pralkę ładowaną od przodu warto wybrać, gdy: dostępna szerokość wynosi 48 – 60 cm lub 38 do 43 cm głębokości. W przypadku, gdy dysponujemy szerokością wynoszącą 40 – 45 cm powinniśmy wybrać pralkę ładowaną od góry. Uwzględnienie tych parametrów sprawi, że korzystanie z pralki będzie komfortowe. Uzupełnieniem pralki może okazać się suszarka lub wybór pralkosuszarki, co stanowi spore ułatwienie dla osób często piorących lub posiadających niewielką przestrzeń do suszenia prania. Urządzenie to z pewnością powinno zostać w maksymalny sposób dopasowane do potrzeb użytkownika, gdyż pralka to jedno z częściej eksploatowanych urządzeń w gospodarstwie domowym.

Kolejnym czynnikiem, jaki należy uwzględnić w trakcie zakupu pralki jest jej pojemność. Od tego parametru zależy, ile prania można włożyć na jeden cykl pralki. W tej kwestii powinno się uwzględnić: wielkość gospodarstwa domowego,  rodzaj i wielkość pranych rzeczy oraz zwyczaje. Zazwyczaj rodzinom z dziećmi polecane są duże, pojemne pralki. Taki produkt pozwala szybko odświeżyć sporą ilość ubrań, a także wyprać pościel lub koc. Wybierając wymarzony model, należy zwrócić także uwagę na posiadane programy prania. Zwłaszcza, gdy w domu są dzieci, alergicy oraz pupile z sierścią.

Jaką pralkę kupić?

Pralka to urządzenie, które bardzo często wykorzystywane jest w wielu polskich domach. Dlatego też produkt ten powinien być energooszczędny. Obecnie coraz częściej projektowane są urządzenia, w których obniżono zużycie wody i energii elektrycznej bez pogorszenia pielęgnacji odzieży oraz skuteczności prania. to spory atut tego urządzenia. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii oraz funkcjonalnych rozwiązań, wśród których można wymienić: tryb ECO, montaż czujnika ciężaru prania, technologia Sensi Care czy wybór innowacyjnych silników (na przykład – inwerterowy lub falownikowy).

Osoby, które posiadają niewielkie metraże lub często wykonujące prania powinny zwrócić uwagę na urządzenia 2 w 1. Połączenie pralki i suszarki w jednym urządzeniu pozwala w maksymalny sposób zadbać o ubrania. Jednocześnie takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, zwłaszcza gdy brakuje nam w mieszkaniu miejsca do suszenia. Inną propozycją są modele dopasowane do siebie, umożliwiające ustawienie jednego produktu na drugim lub obok siebie. Sugestia ta pozwala zarówno w maksymalny sposób wykorzystać dostępną przestrzeń, jak i ułatwia wykonywanie prac domowych związanych z praniem.

Zalety, które powinna mieć Twoja pralka

Obecnie postęp technologiczny sprawia, że na rynku dostępne są niezwykle zaawansowane pralki. Coraz częściej produkty te posiadają funkcjonalne i bardzo praktyczne rozwiązania, takie jak zamontowany czujnik ciężaru prania. To prosty, ale i skuteczny system pozwalający na dostosowanie zużycia prądu elektrycznego oraz wody w czasie jednego cyklu. Dzięki temu pranie będzie zawsze dobrze wypłukane, a ubrania ochronione przed zbyt długim praniem. Jednocześnie to oszczędność czasu i pieniędzy, którą można szybko odczuć.

Atutem nowej pralki powinny być idealnie dopasowane programy do potrzeb użytkownika. Na uwagę z pewnością zasługuje krótki program, którego celem jest odświeżenie ubrań. Zazwyczaj cykl takiego prania trwa około 20 do 30 minut, a maksymalny wsad wynosi 3 kg. To doskonała propozycja, gdy potrzebujemy szybko odświeżyć odzież lub ubrania się tylko lekko zabrudzone.

Pralka, która zapewni doskonałe efekty prania

Najnowocześniejsze pralki posiadają wiele udogodnień dla użytkownika, mianowicie: duży wsad, a ich podzespoły opierają się na nowoczesnych technologiach. Na uwagę zasługuje z pewnością inteligentna pralka, która umożliwia obsługę wybranych funkcji pralki za pośrednictwem telefonu komórkowego. To spora innowacja na rynku, ciekawe czy zyska ona uznanie wśród konsumentów?

Równie godnym uwagi rozwiązaniem jest program wyposażony w funkcję SteamCare, który wytwarza parę pod koniec cyklu prania. Rozwiązanie to sprawia, że zmniejsza się znacząco ilość zagnieceń. Część ubrań dzięki tej funkcji nie wymaga nawet prasowania.  Niektóre modele pralek zostały wyposażone w samodzielny cykl pary, pozwalający na szybkie i proste odświeżenie ubrań bez włączania tradycyjnego prania.