Poznaj najważniejsze zalety betonu dekoracyjnego

W tym sezonie beton dekoracyjny przeżywa prawdziwy szczyt swojej popularności. Jest stosowany niemal wszędzie – zarówno w kuchniach, przedpokojach, jak też oczywiście w łazienkach, ale też w miejscach użyteczności publicznej, wewnątrz oraz na zewnątrz. Nowoczesny design, łatwe utrzymanie w czystości i trwałość przemawiają za rozważeniem zastosowania tego rozwiązania także w swoim domu. Poznaj zalety betonu dekoracyjnego i sprawdź, dlaczego warto się nim zainteresować.

Z jakich powodów warto wybrać beton architektoniczny?

Beton dekoracyjny, dzięki swojej atrakcyjnej, choć w wyrazie dość surowej formie stanowi świetny element wykończeniowy różnych pomieszczeń w domu. Stonowana szara i – co ważne – modna  kolorystyka dobrze komponuje się z wieloma barwami we wnętrzu, zarówno z elegancką bielą, antracytem często stosowanym w stylu skandynawskim, ale również aranżacjami stylizowanymi na designerskie loftowe wnętrza czy wreszcie realizacjami na wskroś nowoczesnymi i minimalistycznymi w swym wyrazie. W zależności od własnej koncepcji na aranżację wnętrza, możemy zdecydować się na efekt szalowanego betonu, wykończenie prezentujące beton w płytach albo też beton licowany. Lepsze dopasowanie do kolorystyki wnętrza można osiągnąć, wybierając nie tylko typ faktury powierzchni (na przykład ten z wyeksponowanym kruszywem), ale także poprzez precyzyjny dobór jej odcienia. Duże możliwości aranżacyjne to tylko jedna z zalet betonu dekoracyjnego. Na uwagę zasługuje również jego trwałość i łatwość utrzymania w czystości oraz inne walory użytkowe, o których można przeczytać więcej, wchodząc na stronę internetową http://betonnadom.pl/zanim-kupisz/faq/beton-dekoracyjny-sa-wlasciwosci-zalety-zastosowania. Powierzchnia ozdobna wykonana przez wykwalifikowaną firmę wykonawczą zachowuje swój niezmiennie modny kolor i fakturę przez wiele lat, bez obaw o kruszenie czy łuszczenie warstwy.

Wszechstronność i estetyczny wygląd. W jakich miejscach warto stosować beton architektoniczny?

Beton dekoracyjny, za sprawą designerskiego wzornictwa i stonowanej kolorystyki może stanowić element wykończeniowy prywatnych domów i mieszkań, ale też lokali użytkowych, biur, sal konferencyjnych, ekskluzywnych stref SPA&Wellness, hoteli i apartamentów na wynajem. Wszechstronność jego zastosowania idzie w parze z walorami związanymi z parametrami technicznymi, a te z kolei umożliwiają wykorzystanie betonu dekoracyjnego do poprawy estetyki nawierzchni takich jak balkony i tarasy, ale też do podniesienia walorów wizualnych w najbliższej okolicy domu, na przykład  podjazdów, ścieżek ogrodowych i chodników wokół domu. Ponadto, beton dekoracyjny, dzięki swojej trwałości, dobrze sprawdza się jako element wykończeniowy miejsc użyteczności publicznej – chodników, alejek spacerowych czy parkingów. Beton jest rozwiązaniem tak wszechstronnym i uniwersalnym, że może tworzyć interesujące połączenia z innymi surowcami, między innymi z kamieniem naturalnym, drewnem, kostką brukową czy metalem. Z roku na rok producenci betonu dekoracyjnego wzbogacają swoją ofertę o nowe barwy i coraz ciekawsze faktury, aby dać klientom jak najlepszy wybór, ściśle dopasowany do ich estetycznej wizji.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając beton dekoracyjny do swojego domu i biura?

Przede wszystkim istotne są parametry techniczne surowca, a więc klasa betonu, klasa ekspozycji i sposób wbudowania. Istotną cechą jest również jego odcień, dopasowany do projektu i innych elementów aranżacyjnych pomieszczeń, ale też elewacji czy koloru stolarki okiennej, w przypadku, gdy materiał ten chcemy zastosować na zewnątrz. Interesującą możliwością udekorowania najbliższego otoczenia jest nowość na rynku – beton barwiony. Posadzki z betonu kolorowego, do niedawna spotykane raczej tylko w budynkach o charakterze przemysłowym, wyszły z cienia i stają się coraz częstszym wyborem wśród prywatnych inwestorów. Beton barwiony, choć powinien być kładziony w sposób przemyślany, gdyż – za sprawą intensywnego odcienia – jest nieco mniej wszechstronny i uniwersalny w porównaniu do betonu niebarwionego, otwiera cały wachlarz możliwości w zakresie aranżacji chodników, ścieżek i przydomowych podjazdów, a także elementów małej architektury ogrodowej. Za jego sprawą można podkreślić wybrane elementy i budować interesujące zestawienia. Najlepsze efekty i trwałość koloru zapewnia beton barwiony w masie, którego kolorystyka jest równa w całej objętości i nie ulega też szybkiemu płowieniu czy odbarwieniom oraz jest odporna na ścieranie. Stąd jego duża przewaga nad betonem barwionym powierzchniowo, w przypadku którego gwarancja trwałości barwy nie jest już taka duża.


Artykuł sponsorowany