ROCKWOOL otworzył nową linię produkcyjną

ROCKWOOL otworzył nową linię produkcyjną

330 mln zł kosztowała nowa linia produkcyjna, którą w Cigacicach otworzyła firma ROCKWOOL. Dzięki niej możliwe będzie uzyskanie lepszych parametrów produktów, większą wydajność pracy i wyższą ochronę środowiska.

Projekt został przygotowany przez zespół specjalistów Grupy ROCKWOOL. Nowa linia gwarantuje najbardziej zaawansowaną technologicznie infrastrukturę do wytwarzania wełny skalnej w Polsce. Jest to czwarta taka linia na świecie. Rozwiązania zostały opracowane na bazie doświadczeń zdobytych na podstawie podobnych projektów zrealizowanych w Danii, Holandii czy USA.

ROCKWOOL w związku ze swoim konsekwentnym rozwojem stale przeprowadza modernizacje istniejącej infrastruktury produkcyjnej i inwestuje w nowe, zaawansowane technologicznie linie. Od początku funkcjonowania ROCKWOOL w Polsce zainwestował ponad 1,3 miliarda złotych w modernizację dwóch fabryk. Rozwój przedsiębiorstwa przez ponad 20 lat w Polsce doprowadził dziś do tego, ze w ROCKWOOL Polska pracuje ponad 1100 osób, a sama firma na stałe współpracuje z wieloma firmami zatrudniającymi ponad 3000 osób.

ROCKWOOL otworzył nową linię produkcyjną