SOMFY ONE – zabezpieczenie all-in-ONE dla Twojego domu

Somfy One et One

Do rodziny produktów marki Somfy dołączyła Somfy One – kamera i alarm w jednym. Dzięki podłączeniu do Internetu urządzenie w sposób kompleksowy zabezpieczy każdy dom i ochroni jego mieszkańców. Jej użytkownicy mogą nadzorować swój dom w czasie rzeczywistym, przekonując się jednocześnie, że skuteczny alarm nie musi być skomplikowanym systemem.

Połączenie różnorodnych elementów dozoru

Kluczowym wyróżnikiem nowego rozwiązania jest połączenie różnorodnych elementów dozoru w jednym urządzeniu. W praktyce jednocześnie monitoruje ono mieszkanie, jak również identyfikuje niebezpieczeństwo, uruchamia alarm w przypadku zagrożenia, by na końcu nagrać film ze zdarzenia.

 All-in-one – jak to działa?

Somfy One ma wbudowany czujnik ruchu, który identyfikuje źródło ruchu. Jak tylko wykryje zagrożenie uruchamiana jest procedura alarmowa: zintegrowana syrena wydaje dźwięk o natężeniu 90+ dB całe zdarzenie, a kamera full HD nagrywa 10-sekundowy film ze zdarzenia. Dane przechowywane są w chmurze. To zabezpiecza nas przed ich utratą. Równolegle użytkownik otrzymuje alert na swojego smartfona – od razu dowiaduje się, co wydarzyło się w jego domu.

Nowy system reaguje tylko na realne zagrożenie, dlatego też np. zwierzęta domowe nie wywołają fałszywego alarmu. Czujnik ruchu dzięki połączonej analizie obrazu i temperatury (na podstawie podczerwieni) odróżni ruch przypadkowy od celowej ingerencji człowieka. Co więcej, Somfy One sam przypomni o aktywacji alarmu, gdy użytkownik wyjdzie poza jego obszar bez uzbrojenia systemu.

Główne cechy:

  • Szerokokątna kamera full HD, która gwarantuje wysokiej jakości monitoring w ciągu dnia i nocą
  • Możliwość aktywnego rozmawiania z osobami przebywającymi w domu i słyszenia ich za pośrednictwem wbudowanego głośnika i mikrofonu.
  • Możliwość dopasowania obszarów wykrywania ruchu do obecności zwierząt domowych.
  • Wbudowaną syrenę alarmową o mocy 90 dB, która uruchamia się automatycznie w momencie wykrycia ruchu w domu.
  • Powiadomienia bezpośrednio na smartfona w przypadku wykrycia ruchu – urządzenie rozpoczyna wówczas równolegle nagrywanie filmu ze zdarzenia, a plik wideo jest przesyłany i przechowywany w chmurze, zabezpieczając przed zniszczeniem dowodów zdarzenia.

Gama produktów Somfy One występuje w dwóch wersjach, które dostępne będą w ofercie już od 7 maja. Podstawowy Somfy One jest dostępny w marketach i dobrych sklepach z elektroniką. Z kolei Somfy One+, czyli urządzenie z zapasową baterią i wewnętrzną kartą pamięci w zestawie z czujnikiem IntelliTAG™ i kluczem zbliżeniowym Key Fob można kupić u profesjonalnych instalatorów Somfy Expert.

na podstawie mat. prasowych