Stoły ogrodowe – jak wybrać najlepsze?

Gdy na zewnątrz robi się coraz cieplej i pogoda coraz bardziej zachęca do przebywania na zewnątrz, coraz więcej osób myśli o tym, jak poprawić wygląd swojego ogrodu i sprawić, by przesiadywało się w nim jeszcze przyjemniej. Jednym z nieodzownych mebli, by przyjemnie spędzać czas na świeżym powietrzu jest, gdy można wypić kawę czy organizować towarzyskie spotkania w komfortowych warunkach. A na te stół na pewno pozwoli – wtedy nawet posiłek na świeżym powietrzu nie będzie żadnym problemem, jedynie odrobiną luksusu na co dzień. Każdy zasługuje na taki ogród, by miło było spędzać tam czas i nie martwić się niczym. Relaks jest naprawdę bardzo ważną częścią życia każdego człowieka, a jeśli ktoś ma ogród i stół ogrodowy – może go zażywać w prawdziwie królewskich warunkach.

Stół do ogrodu – jakie powinien mieć wymiary

Stół do ogrodu warto dopasować do rozmiaru samego ogrodu. Ogromny stół w niewielkim ogrodzie będzie nie tylko wyglądał śmiesznie i kuriozalnie, ale też będzie wszystkim zawadzał i zajmował cenne miejsce. Stanie się meblem zupełnie niepraktycznym. Mały stolik w dużym ogrodzie sprawdzi się dużo lepiej i zasada ta nie jest wzajemna. Nadal jednak, jeśli dysponujesz dużym ogrodem, musisz się zastanowić przede wszystkim w jakich celach chcesz wykorzystywać stół. Może okazać się, że twoje potrzeby zaspokoi w całości niewielki stolik ogrodowy, bo planujesz przy nim siedzieć i relaksować się samotnie albo w towarzystwie drugiej osoby i nie planujesz żadnych większych imprez ogrodowych – wtedy duży stół na wiele osób byłby zbyteczny. Z kolei jeśli marzą ci się właśnie ogrodowe przyjęcia i spotykanie się w większym gronie osób, czy spożywanie rodzinnych posiłków na świeżym powietrzu – duży stół ogrodowy będzie najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście, jeśli masz na niego dość miejsca w ogrodzie.

Stół ogrodowy – czy wybrać model rozkładany czy stacjonarny?

Stół do ogrodu może być albo rozkładany, albo tradycyjny, stacjonarny. Wszystko zależy od twoich potrzeb i możliwości, które stwarza twój ogród. W przypadku, gdy ogród jest niewielki, masz dla niego inne zastosowanie i stół stojący tam na stałe tylko by ci zawadzał, bo nie masz przeznaczonego dla niego dość miejsca lub – zwyczajnie – nie spędzasz tam zbyt wiele czasu, model rozkładany może lepiej dopasować się do twoich potrzeb. Z kolei, gdy nie musisz martwić się o miejsce, a przy tym wiesz, że będziesz przy stole w ogrodzie spędzać sporo czasu – stół stacjonarny będzie dla ciebie idealny. Ideą stołu rozkładanego jest to, że gdy go nie potrzebujesz, możesz go wygodnie złożyć i schować na lepsze czasy. To też doskonały pomysł dla wszystkich, którzy martwią się, że nie będą mieli warunków, by poprawnie przechowywać stół ogrodowy.

Stół ogrodowy drewniany, plastikowy czy może z technorattanu? Jaki materiał wybrać?

Współczesne stoły ogrodowe wykonywane są z wielu materiałów. Do najpopularniejszych można zaliczyć: drewno, plastik  technorattan. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety i każdy warto rozważyć, zanim dokona się zakupu stolika. Stół ogrodowy drewniany kojarzy się z ekologią, naturą, przytulnością i będzie prezentował się  naprawdę pięknie i szlachetnie. Niestety jest też najtrudniejszy w utrzymaniu i pielęgnacji, bo o drewno trzeba bardzo mocno dbać. Z tego powodu stołowi drewnianemu trzeba poświęcić najwięcej czasu. Stół do ogrodu plastikowy z kolei są bardzo tanie i w zasięgu możliwości każdego. Niestety, pod wpływem warunków atmosferycznych mogą się przebarwiać i zmieniać kolor, dlatego warto je chować lub osłaniać, gdy nie są używane. Stolik ogrodowy z technorattanu zaś to materiał, który ma wiele cech naturalnego rattanu, ale jest wzmocniony sztucznymi wiązaniami, przez co jest bardzo odporny na niesprzyjające warunki atmosferyczne i inne problemy. Nadal jednak nie należy do zbyt popularnych, choć coraz bardziej zyskuje na uznaniu ludzi.

Czy wybrać stół ogrodowy a może stoliczek?

To czy wybierzesz stół ogrodowy czy stoliczek w dużej mierze zależy od tego, do czego chcesz wykorzystywać dany stół i czy masz na to dość miejsca w swoim ogrodzie. Jeśli masz naprawdę duży ogród, nic nie stoi na przeszkodzie, byś miał oba te rodzaje – większy stół na rodzinne obiady czy imprezy na świeżym powietrzu, a mniejszy, by w spokoju wypić kawę, zjeść kawałek ciasta i poplotkować lub poczytać książkę czy gazetę. Rozważ ile masz miejsca i jak będziesz używać najczęściej stołu, a potem zdecyduj, który najbardziej będzie ci odpowiadać. Oba te rodzaje znajdziesz tutaj https://www.sfmeble.pl/ogrod/meble-ogrodowe/stoly-ogrodowe.html.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przed zakupem stołu ogrodowego?

Zakup stołu ogrodowego to ważna decyzja, dlatego nie podejmuj jej pochopnie. Gdy rozważysz już wszystkie za i przeciw – wybierzesz stół idealnych rozmiarów, składany lub nie, a także z odpowiedniego materiału – zastanów się nad kwestią estetyczną. Meble ogrodowe potrafią być bardzo stylowe i mogą stworzyć niepowtarzalną atmosferę w każdym ogrodzie.