Trendy w malowaniu wnętrz

Trendy w malowaniu wnętrz. Dekoral

Lato zbliża się wielkimi krokami i już wkrótce zagości u nas prawdziwa, słoneczna aura. Wraz z nią rozpocznie się czas barwnych metamorfoz w wnętrzach. Marka Dekoral podpowiada, w jaki sposób odmienić kuchnię, wprowadzając do niej iście letni klimat.

Zaproś kolory do wnętrza

Już w zeszłym sezonie żywe i radosne barwy zaczęły systematycznie pojawiać się w kuchniach, wypierając tradycyjne pastele, beże oraz biele. W tym roku ów trend wyraźnie się umacnia: Soczyste, pełne optymizmu barwy to prawdziwy hit sezonu.

  • Znajdziemy je jednak nie tylko w salonach, ale również w kuchniach oraz jadalniach. Bardzo ciekawe kolory to m.in. limonka, turkus czy amarantus, wnoszące wraz sobą do wnętrza mnóstwo świeżości oraz humoru – warto więc w tym roku odważyć się na kolorystyczny eksperyment. Jego efekty na pewno mile nas zaskoczą – mówi Anna Łatoszyńska, manager marki Dekoral.

Trendy w malowaniu wnętrz. Dekoral

Trendy w malowaniu wnętrz. Dekoral

 

 

 

 

 

Barwne kompozycje

Bardzo ciekawą propozycją będzie połączenie dwóch zieleni o różnym charakterze – np. „miętowej herbaty” i „energetyzującej zieleni” dobrze prezentować się będzie w towarzystwie chromowanych oraz marmurowych mebli i blatów. Ponadto świetnie wkomponują się w to zestawienie jaskrawozielone dodatki. Innym intrygującym pomysłem na wykorzystanie zieleni jest rozświetlenie ciemnej kuchni w kolorze „ziarnka kawy” za pomocą „orzeźwiającej limonki”.

Z kolei „lodowy błękit” lub „morska bryza” wspaniale będzie się z kolei prezentować w zestawieniu z „turkusem Acapulco”, przywołując na myśl klimat gorących, letnich plaż. W tym wypadku idealne dopełnienie będą stanowić kontrastujące dodatki w kolorze bieli i żywych błękitów oraz naturalne drewno. Natomiast miłośnicy słodkich, pogodnych wnętrz powinni wybrać np. pełen radości kolor „bananowy” i połączyć go spokojną „kroplą szarości” lub „morelowy pastelowy”.

Dzięki temu kompozycja będzie sprawiać wrażenie bardzo lekkiej i pogodnej. Jeśli marzy nam się coś mocniejszego, sięgnijmy po „ognistą czerwień”. Barwa inspirowana klimatem południa Europy sprawi, że niepozorna kuchnia nabierze temperamentu. Ze względu na wyjątkowo wyrazisty charakter „ognistą czerwień” najlepiej skomponować ze spokojniejszą barwą taką, jak np. „lilia wodna”.

Nie zapominajmy jednak, że przy takich aranżacjach ważny jest umiar w kolorystycznym doborze dodatków. W myśl zasady „co za dużo, to nie zdrowo” powinniśmy ograniczać ich ilość i nie stosować zbyt wielu kontrastów. Dzięki temu unikniemy wrażenia przytłoczenia a barwna aranżacja będzie wspaniale ożywiać nasza kuchnię lub jadalnię.

Trendy w malowaniu wnętrz. Dekoralq

Trendy w malowaniu wnętrz. Dekoral

 

 

 

 

 

Którą farbę wybrać?

Podczas wybierania farby zwróćmy uwagę nie tylko na kolory. Farba dedykowana do kuchni powinna być przede wszystkim odporna wilgoć oraz działanie mikroorganizmów. W pomieszczeniach takich jak kuchnie, jadalnie i łazienki jest to szczególnie ważne, ponieważ są one narażone na podwyższoną zawartość pary wodnej w powietrzu, co z kolei sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni.

Dobra farba powinna ponadto być odporna na szorowanie i zmywanie na mokro (najlepiej, aby miała I klasę odporności na szorowanie wg normy PN-EN 13300). Dzięki temu nie straszne nam będą nawet trudne plamy z tłuszczów, kawy lub detergentów. Nie zapominajmy też o zapewnieniu prawidłowego oddychania ścian – emulsja musi tworzyć paroprzepuszczalną powłokę.