Nowa instrukcja SSO dotycząca eksploatacji systemów ETICS

0
Nowa instrukcja SSO dotycząca eksploatacji systemów ETICS

Nowa instrukcja SSO dotycząca eksploatacji systemów ETICSNa rynku ukazało się nowe, trzecie wydanie „Instrukcji eksploatacji ETICS”. Opracowanie przygotowane zostało przez specjalistów z Komisji Technicznej Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO). Autorzy zwracają uwagę, że właściwe użytkowanie elewacji pozwala utrzymać ocieploną elewację w dobrym stanie technicznym nawet przez dziesiątki lat.

„Instrukcji eksploatacji ETICS” – do kogo jest adresowana?

Najnowsza publikacja SSO kierowana jest do inwestorów i administratorów nieruchomości, na których zastosowano systemy ETICS. Jak podkreśla Dariusz Matysik z Komisji Technicznej SSO, publikacja nie tylko omawia zagadnienia związane z użytkowaniem i koniecznością utrzymywania budynków w dobrym stanie technicznym, ale zwraca również uwagę na to, aby regularnie przeprowadzać okresowe przeglądy elewacji. W publikacji autorzy podpowadają, na co trzeba zwrócić uwagę, jak rozpoznać nieprawidłowości i ocenić przyczyny ich powstania oraz w jaki spośób należy dokonywać napraw, kiedy stwierdzona zostanie usterka lub uszkodzenie.

Oprócz wykazu czynności, które standardowo należy wykonać podczas każdego przeglądu systemu ocieplenia, oraz wskazówek dotyczących jego konserwacji „Instrukcja eksploatacji ETICS” zawiera wzór protokołu okresowej kontroli ocieplonej elewacji. Zgodnie z zaleceniai instrukcji protokoły przeglądów należy przechowywać w książce obiektu budowlanego. Specjaliści SSO zaznaczają, że – dla bezpieczeństwa inwestycji – kontrole, jak też dokumentację techniczną nieruchomości warto prowadzić również w przypadku domów jednorodzinnych, mimo że przepisy tego nie wymagają.

„Instrukcja eksploatacji złożonych systemów izolacji cieplnej ścian zewnętrznych ETICS – wydanie 03/2016” jest udostępniona na stronie internetowej Stowarzyszenia Systemyocieplen.pl w zakładce „Do pobrania”.