3 zalety dobrego ocieplenia małego domu

koszty utrzymania

Budując dom jak najbardziej powinniśmy również myśleć o kosztach jego utrzymania. Do tych stałych oraz niestety największych zdecydowanie należy ogrzewanie. To ono dla większości osób stanowi bardzo duże wyzwanie oraz poważne uszczuplenie domowego budżetu. Rozwiązaniem jest tu oczywiście montaż odpowiedniej stolarki, wykonanie dobrej izolacji obiektu, zastosowanie odpowiedniego systemu grzewczego. W naszym klimacie zdecydowanie trzeba oszczędzać ciepło, a nie skupiać się na jego produkowaniu.

Budowa domu to jedna kwestia. Koszty związane z jego aranżacją – druga. Trzecia dotyczy oczywiście kosztów związanych z bezpośrednim utrzymaniem oraz wydatkami, które musimy ponieść, aby zapewnić sobie maksymalny komfort grzewczy.

Koszty związane z szeroko rozumianym ogrzewaniem niestety w ciągu następnych lat mogą jedynie rosnąć. To efekt drożejącego paliwa. Rozwiązaniem, które pozwoli zminimalizować koszty jest chociażby fotowoltaika – idealna dla osób ogrzewających dom metodą decentralną (olej, klimatyzacja, panele podczerwone). Warto zainwestować w dobre ocieplenie – fundamentów, posadzki, ścian zewnętrznych, dachu. Gdzie kupować materiały budowlane?

Lokalne składy materiałów budowlanych

Najlepszym wyjściem jest skorzystanie z pomocy lokalnego składu materiałów budowlanych, na przykład https://kamm.pl/ – wtedy będziemy mieli pewność, że oferta będzie po pierwsze dopasowana do naszych potrzeb, po drugie nie przepłacimy, po trzecie będziemy mogli liczyć na fachowe doradztwo. Ważnym aspektem jest również to, że towar dostaniemy szybko, z uwagi na bliskość składu.

Zobacz także: http://www.budomania.pl/co-moze-zaoferowac-lokalny-sklad-materialow-budowlanych/

Zalety skutecznej izolacji

Przede wszystkim najważniejszą cechą skutecznej izolacji jest ochrona domowników przed stratami ciepła, dyskomfortem termicznym oraz przede wszystkim wysokimi rachunkami za ogrzewanie. Drugą zaletą dobrego ocieplenia jest łatwość utrzymania stałej temperatury przy jednocześnie zdecydowanie mniejszym zużyciu opału – niezależnie od tego, jakim opałem palimy. Mniej płacimy więc za ogrzewanie, a tym samym po prostu oszczędzamy.

Trzecia kwestia to oczywiście ekologia i zdrowie. Jeżeli dom posiada bardzo dobrą i ciągłą izolację, możemy sobie pozwolić na to, aby w domu zainstalować dobrej klasy ogrzewanie ekologiczne i na przykład z rezygnować z węgla lub ekogroszku. Dzięki temu dom będzie nisko emisyjny, kotłownia będzie czysta, nie będzie konieczności magazynowania brudnego opału, męczącego czyszczenia pieca.