Presto S.A. zadebitowała na rynku NewConnect

Presto S.A. zadebitowała na rynku NewConnect

Presto S.A. zadebitowała na rynku NewConnect

Presto S.A., producent nowoczesnych systemów kominowych, zadebiutowała w miniony czwartek, tj. 13 września 2012 r. na rynku NewConnect. Do godziny 14.30 nie doszło do transakcji na papierach spółki.

Do obrotu wprowadzono 4 mln praw do akcji serii B. Finalnie w handlu znajdzie się jeszcze 30 mln założycielskich walorów serii A, które „wejdą” na mały parkiet po zarejestrowaniu przez KRS papierów wartościowych serii B. Wszystkie są instrumentami zwykłymi, na okaziciela, nieuprzywilejowanymi. Każdy o wartości nominalnej 10 gr. Serię A objęło 5 założycieli, którzy obecnie są akcjonariuszami z największą liczbą głosów. Przedwczoraj podpisali oni umowy „lock-up”, które zobowiązują ich do niesprzedawania akcji tej serii przez najbliższy rok (do 12 września 2013 r.) pod rygorem kary finansowej w wysokości 50 gr za każdy sprzedany walor. Możliwy jest jednak handel poza rynkiem NewConnect.
Akcje serii B, które były nabywane po cenie emisyjnej 15 gr, również objęło 5 podmiotów.

Pozwoliło to Spółce na zwiększenie kapitału własnego o 600 tys. zł. Środki te zostały przeznaczone na wykończenie nowej siedziby Presto S.A. w miejscowości Dębę (gmina Serock) oraz poszerzenie oferowanego asortymentu o dwa nowe produkty z tzw. „segmentu selektywnego”.

Teoretyczny kurs otwarcia o godz. 11.55 był na poziomie 0,31 zł, co oznacza 106,67 proc. wzrostu w stosunku do kursu odniesienia.

Presto powstało w styczniu 2004 r., początkowo jako spółka z o.o., która w maju br. została przekształcona w spółkę akcyjną. Emitent jest w trakcie przenoszenia swojej siedziby do Dębe, gdzie już funkcjonuje zakład produkcyjny oraz hala magazynowa. Obecnie centrala firmy znajduje się w Warszawie przy ul. Mehoffera, również w stolicy działa lokal handlowo-magazynowy przy Trakcie Lubelskim.

Spółka jest producentem nowoczesnych systemów kominowych, elementów wentylacji grawitacyjnej oraz innowacyjnych pieców akumulacyjnych, których to jest jedynym dystrybutorem w Polsce. Presto S.A. prowadzi sprzedaż także poza granicami kraju: na Słowacji i Litwie oraz w Czechach. Od początku swojej działalność jej priorytetem są najwyższa jakość oferowanych produktów oraz obsługi klienta. Dlatego też niesie kaganek oświaty organizując lub uczestnicząc w szkoleniach czy zajęć praktycznych przeznaczonych dla profesjonalistów.

Plany rozwojowe Spółki na najbliższy czas obejmują sukcesywne zwiększanie swojego udziału w polskim i europejskim rynku systemów kominowych, a także rozszerzanie asortymentu o unikatowe na skalę kraju, luksusowe piece akumulacyjne, które pozwolą na wkroczenie w segment tzw. „produktów luksusowych”. Presto S.A. jest obecnie w trakcie wprowadzania do sprzedaży także drugiego nowego produktu. Jakiego? Zapewne dowiemy się niebawem.